Güldür Güldür’ün Sevilen Yıldızı Onur Buldu’nun Avrupa Yakası ve Doktorlar’da Bile Oynadığını Biliyor muydunuz?

Aleyna

Haberler

27 Şubat 2021

Güldür Güldür’ün Sevilen Yıldızı Onur Buldu’nun Avrupa Yakası ve Doktorlar’da Bile Oynadığını Biliyor muydunuz?

Onur Buldu Güldür Güldür Show’un en sevilen karakterlerinden birisi. Güldür Güldür Show komedi dizi ve filmlerinin tanıdık simalarından birisi olan sanatçının en çok konuşulduğu program. Fakat başarılı oyuncunun Avrupa Yakası, Doktorlar gibi dizilerin yanı sıra birçok filmde de yer aldığını biliyor muydunuz?

Tiyatro İle Başlayan Kariyer

Onur Buldu’nun oyunculuk deneyimi Güldür Güldür Show’dan çok daha eskilere dayanıyor. Ünlü oyuncu kariyer hayatına Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü ile birlikte başlıyor. Hatta İzmir Devlet Tiyatrosunda Keşanlı Ali Destanı oyununda da rol almış.

Avrupa Yakası’ndan Televizyon Dünyasına Giriş

Onur Buldu televizyon dünyasına 2007 yılında Avrupa Yakası ve Doktorlar dizilerinde aldığı rollerle giriş yapmış. Her ne kadar bu dizilerde konuk oyuncu olarak oynamış olsa da bugün tüm emeklerinin sonucunu aldığını görüyoruz.

Neredesin Sen?

Ardından Papatyam dizisinde Metin Akpınar ile karşılıklı oynamış ve belli ki sonrasında da kısmeti açılmış. Hatta dizide bağlama ile çalıp söylediği türkü ile başarılı oyuncu deyim yerindeyse on parmağında on marifet olduğunu göstermiş.

Jet Sosyete

Ünlü oyuncu Benim Annem Bir Melek, Yalancı Romantik ve Jet Sosyete gibi sevilen dizilerde de dikkat çeken oyunculardan. Söylemek gerekir ki, Onur Buldu yer aldığı her sahneye kendinden bir şeyler katmayı başarıyor. Konuk oyuncu olarak oynadığı küçük rollerde dahi rolünün hakkını vererek izleyicilerin dikkatini çekmeyi başaran bir oyuncu.

Onur Buldu Sinemalarda!

Onur Buldu tiyatro ve dizi oyunculuğunun yanı sıra sinema filmlerinde de karşılaştığımız bir oyuncu. Yer aldığı ilk filmler arasında Organize İşler, Plajda, Aşk Geliyorum Demez, Eyvah Eyvah 3, Ada: Zombilerin Düğünü, Olur Olur ve Berlin Kaplanı sayılabilir. Oyuncunun Eyvah Eyvah 3 filminde Cengiz Bozkurt ile birlikte gösterdiği performans hala akıllarda.

Organize İşler’ den Bayi Toplantısı’na

Komedi filmlerinin tanınmış simalarından birisi haline gelen Onur Buldu’ yu en son 2020 yapımı Bayi Toplantısı filmi ile görüyoruz. Başrollerini Onur Buldu, İbrahim Büyükak ve Doğu Demirkol’un paylaştığı film izlenme sayısı ve gişe hasılatı ile zirveye yerleşmeyi başardı. Sevilen oyuncu halen Güldür Güldür Show’un sevilen karakteri Bilal’ini canlandırmaya devam ediyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz