Son Günlerde Demet Özdemir’le Yaşadığı Aşkla Gündeme Gelen Oğuzhan Koç Meğer Bir Dönem Müezzinmiş!

Aleyna

Haberler

10 Şubat 2021

Son Günlerde Demet Özdemir’le Yaşadığı Aşkla Gündeme Gelen Oğuzhan Koç Meğer Bir Dönem Müezzinmiş!

Oğuzhan Koç, son günlerde Demet Özdemir’le aşk yaşadığını açıklamasının ardından gözleri üzerine çekmişti. Oğuzhan Koç, Hürriyet’ten Hakan Gence’ye verdiği cevaplarla da çok konuşuldu. Oğuzhan Koç’un eski mesleğini duyunca çok şaşıracaksınız!

Oğuzhan Koç ile İlgili İlginç Bir Detay Ortaya Çıktı

BKM Mutfak’ın Çok Güzel Hareketler programı ile hayatımıza giren Oğuzhan Koç’un hayatıyla ilgili bir detay herkesi şaşırttı. Hürriyet’ten Hakan Gence’ye röportaj veren başarılı şarkıcı hayatındaki ilginç detayları tüm samimiyetiyle açıkladı.

blank

Yılmaz Erdoğan’ın önderlik ettiği Çok Güzel Hareketler Bunlar programı ile oyunculuğunu sergileyen Oğuzhan Koç, yer aldığı skeçlerde şarkı söyleyerek herkesi sesine hayran bırakmıştı. Programın ardından müzik hayatına devam eden Oğuzhan Koç, aynı zamanda şarkı yazarlığı da yapıyor.

Bir Zamanlar Ezan Okumuş

Sesine ve şarkılarına hayran olduğumuz başarılı şarkıcı hem özel hayatına, hem de çocukluğuna dair açıklamalarda bulundu. Meğer Oğuzhan Koç geçmişte ezan okumuş! Küçük yaşlarda müezzinlik yapan Koç, her makamı da biliyormuş.

blank

Başarılı şarkıcı; “Bursa’da küçükken oturduğumuz bir site vardı. 4 blokluk sitenin bir mescidi vardı. Ramazan’da orada ezan okunurdu. Hoca amca çok yaşlıydı, sonra vefat etti, toprağı bol olsun. Benim de sesim güzeldi diye ‘Benim dizlerim çok ağrıyor Oğuzhan’cım, böyle olmaz. Sen iftar vakti gel ezanı oku’ deyince ben de okudum.” sözleriyle bu işe nasıl başladığını açıkladı.

blank

“Bir ramazan boyunca okumuştum ezanları. Hoca bütün ezanların makamlarını öğretmişti ama bir tek iftarı okuyordum, diğer zamanlarda top oynadığımdan beni bulmak mümkün değildi.” diyen Oğuzhan Koç’un samimi açıklamaları takdir topladı.

“Minareye Çıkıp Ezan Okudum”

blank

İki sene boyunca müezzinlik yapan Oğuzhan Koç, gerçekten de minareye çıkıp ezan okumuş. Her ezanın farklı makamlarda okunduğunu söyleyen Koç, “Hepsinin okunduğu vakte göre yarattığı bir etki var. Yani aslında hepsinin ince hesaplarla yapılmış olduğunu sonradan öğrendim. Akşam ezanını sabah okusalar aynı etkiyi yaratmıyor mesela.” diye de belirtti.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz