Survivor Uğurtan İsmail Balaban’a “Zenne” Deyince Pehlivanlar Çıldırdı: “Parası neyse verelim, programı bıraksın”

Aleyna

Haberler

23 Mart 2021

Survivor Uğurtan İsmail Balaban’a “Zenne” Deyince Pehlivanlar Çıldırdı: “Parası neyse verelim, programı bıraksın”

Fenomen yarışma “Survivor” önceki gün büyük bir kavgaya sahne oldu. Uğurtan Dora’nın Başpehlivan İsmail Balaban’a soytarı demesi Türkiye Güreş Federasyonu’nu bile harekete geçirdi!

İsmail Balaban

Survivor 2021’de Ünlüler Takımı’nda mücadele eden Başpehlivan İsmail Balaban, önceki gün karşı takım oyuncularıyla gerginlik yaşadı. İsmail Balaban ile Gönüllüler Takımı’ndan Uğurtan Dora arasında büyük bir tartışma başladı.

Çıkan tartışma sonrası Uğurtan’ın Balaban için sarf ettiği “Soytarı” ve “Zenne gibi oynarsın ancak” sözleri güreş camiasının büyük tepkisini çekti. Gönüllüler Takımı’ndan Uğurtan Dora’nın ünlü sporcu için kullandığı ‘Soytarı‘ ifadesi Türkiye Güreş Federasyonu tarafından kınandı.

“Ne kazanıyorsa ben vereceğim”

Seyfettin Selim

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Balaban’ın yarışmayı bırakması gerektiğini belirterek “Programı bıraksın gelsin, ne kazanıyorsa desteği ben vereceğim. Kırkpınar Ağası olarak söylüyorum, kendini orada küçük düşürmesin, yapılan saygısızlıklara boyun eğmesin. O Türkiye’nin başpehlivanı” dedi.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Güreş Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Survivor 2021’de Ünlüler Takımı’nda mücadele eden Başpehlivan İsmail Balaban önceki gün karşı takım oyuncularıyla gerginlik yaşamış, gönüllüler takımından Uğurtan Dora ünlü sporcu için çirkin ifadeler kullanmıştır. Bu ifadeleri Türkiye Güreş Federasyonu olarak kınıyoruz. İsmail Balaban bu yarışmaya kendi isteği ile gitmiştir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı güreşçimize bu tür hakaretler yapılmasını uygun görmüyoruz. Yaklaşık 670 yıllık bir geçmişe sahip olan Kırkpınar yağlı güreşleri bizim kültürümüzün bir parçasıdır ve ata sporumuzdur. Yağlı güreşler, içinde sevgi, saygı ve hoşgörüyü barındırır. Bu değerler bir güreşçi için her zaman kazanmaktan daha önemlidir. Bu felsefe daha küçük yaşta pehlivanlara verilir. İsmail Balaban’da bu kültürle yetişmiş, ahlaklı bir başpehlivanımızdır. O hakareti yapan kişiyi kınıyor, İsmail Balaban’ın her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

“Programı protesto edelim”

İsmail Balaban

Eski başpehlivanlardan Abdullah Ersoy “Bu programı protesto edip şampiyonumuzu çekmeliyiz” derken Türkiye Güreş Federasyonu’nu da Balaban’a sahip çıkmaya davet etti. Bir diğer eski başpehlivan Davut Arslan da Balaban’ın programa katılma kararının yanlış olduğunu savundu.

Pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamayan yağlı güreşler bu yıl 16 Mayıs’ta start alacak. Survivor’ın şampiyonluk adaylarından biri olarak gösterilen Balaban’ın güreş sezonunun başını kaçırması bekleniyor.

Benzer Haberler

Cevdet Kemal Kuyucu 23 Mart 2021

Allahaskina Acun beyden rica ediyorum Reşat in bir galibiyetten sonra kendini yere atarak sevinmelerini tekrar yayınlasın ünlüler bu sevince maymun gibi hareketler yapıyor demedi İsmail horonu bilmek zorunda değil kendince oynadı ona zenne şarlatan laflarına Acun musade etmemeliydi

Yorum Yaz