Tarkan 25 Yıl Öncesinden Bir TBT Yaptı! Değişimi Tüm Hayranları Şaşkına Döndürdü!

Aleyna

Haberler

11 Aralık 2020

Tarkan 25 Yıl Öncesinden Bir TBT Yaptı! Değişimi Tüm Hayranları Şaşkına Döndürdü!

Sadece tüm Türkiye’nin değil tüm dünyanın pop starı Tarkan’dan bahsediyoruz bugün. Mega Star Tarkan geçmişten günümüze neler yaptı nasıl değişti?

Bit TBT ile…

Tarkan dün Instagram hesabından bir post paylaştı. Dün perşembe olduğu için TBT günüydü. Tarkan da bu fırsatı kaçırmadı ve 90’lı yıllardan olduğunu tahmin ettiğimiz bir fotoğraf paylaştı.

Bir fotoğrafla geçmişe götürdün bizi Tarkan! Bakalım geçmişten günümüze Tarkan nasılmış?

90’lı Yıllar

Tarkan 1992 yılında “Kıl Oldum Abi” şarkısıyla ilk çıkışını yaptı. O dönemlerin modası da şarkıları da bir hayli değişikmiş.

Kıl Oldum abi şarkısını da dinlemenizi tavsiye ediyorum. Çok keyifli doğrusu!

Yıl oldu 1994 ve Tarkan yeni bir albümle ününe ün kattı. “Aacaipsin” albümüyle milyonların sevgilisi olmaya başladı bile.

Dün paylaştığı post da bu albümün yılarından olsa gerek! Bu yıllardan en çok hatırladığımız şarkıda “Hepsi Senin Mi?” diye tahmin ediyorum.

1997 yılına geldiğimizde Mega Star Tarkan yeni bir albüm çıkardı. “Ölürüm Sana” isimli bu albümde herkesin çok sevdiği “Şımarık” şarkısı yer aldı. Sonra da dillere pelesenk bir şarkı haline geldi.

Bu yıllara kadar Tarkan’ın imajında ufak tefek değişiklikler görmeye başlıyoruz. Ama en büyük imaj değişikliğini 2000’li yıllarda fark ediyoruz.

2000’li Yıllar

2000’li yıllara da bomba gibi başlangıç yapan Mega Star, Kuzu Kuzu şarkısıyla bütün hayranlarını kendine bir kez daha aşık etmişti.

Bu dönemde ise bambaşka bir imajla görüyoruz Tarkan’ı. Saçlar uzatılmış, kas yapılmış. Kendini değişime adamış belli ki!

2003 yılına gediğimizde “Dudu Dudu” şarkısını çıkaran Mega Star bir bomba daha atıyor kalplerimize. O dönemin en çok dinlenen şarkılarından biri olmuştu.

Öyle ki Tarkan’ın şarkıları hala en çok dinlenenler arasında. Dönem algısını yıkmış bir Mega Star’dan bahsediyoruz.

Bu klipte dişlerini yaptırmış olarak görüyoruz Tarkan’ı. İlk çıkış yaptığı dönemlerde “ayrık dişli” olan Mega Star’a bu dişler çok yakıştı.

2007’den Sonra

Yıllar geçtikçe imajı gibi müzik tarzı da değişmeye başlayan Tarkan bu yıllarda hepimizin çok iyi bildiği “Adını Kalbime Yaz”, “Sevdanın Son Vuruşu” gibi şarkılarla gündemdeydi.

Bu tarzıyla da yeni neslin hep bildiği eski neslin de “çok değişti yaa” dediği haline bürünüyor. Tarkan hep bizim Tarkan! İmajı değişse de gönlümüzdeki yeri hiç değişmiyor!

Yıl 2016

Mega Star 2016’da çıkardığı “Ahde Vefa” isimli albümüyle de son darbeyi vuruyor. O albümden de aşağıdaki şarkıyı dinlemeyi unutmayın!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz