Tarkan’dan Özcan Deniz’e Murat Boz’dan Cem Adrian’a… İşte Cinsel Kimlikleri ve Tercihleri Çok Konuşulan Ünlüler

Aleyna

Haberler

23 Haziran 2021

Tarkan’dan Özcan Deniz’e Murat Boz’dan Cem Adrian’a… İşte Cinsel Kimlikleri ve Tercihleri Çok Konuşulan Ünlüler

Magazin dünyasının en çok konuşulan konularından birisi de cinsel kimlik meselesi. Özellikle ünlü isimlerin cinsel kimliklere bakış açıları ve o isimlerin cinsel eğilimleri bir şekilde isteyenin istediği yere çektiği bir noktaya geliveriyor. İşte bu minvalde çok konuşulan isimlerden bazıları…

Tabii ki Tarkan…

TARKAN

Neden tabii ki Tarkan? Çünkü konu eşcinsellik olunca ilk akla gelen Tarkan’ın kendisi hakkında yapılan yorumlara verdiği harika cevap. Megastarımız Tarkan’ın eşcinsel olduğu iddiaları 2001 yılında erkeklerle çıplak fotoğrafının basına sızmasının ardından ışık hızıyla yayılmış ve en popüler dedikodu haline gelmişti. Kimileri eşcinsel derken kimileri de fotoğrafların fotomontaj olduğunu söylemişti. Tarkan ise bu iddialara “Ne fotomontaj söz konusu ne de fotoğraf hilesi onlar. Evet, benim fotoğraflardaki. Ben yaşadığım hiçbir şeyden pişmanlık duymadım, utanç duymadım; dolayısıyla da inkar etmiyorum” diyerek kafalardaki iddialara yanıt bile vermeye tenezzül etmemişti.

Özlem Tekin

ÖZLEM TEKİN

Özlem Tekin ise “Hiç lezbiyen derler korkusu yaşamadınız mı?” sorusuna “Hayır hiç bir zaman. ayrıca lezbiyen olmak neden korkutucu bir şey olsun ki!” şeklinde cevap vermişti. Şarkılarıyla gönlümüzü fetheden Tekin, böylece gereksiz meraklılara beklemedikleri yerden cevabı yapıştırıvermişti.

Açık Hedef Mabel Matiz

blank

Konu eşcinsellik olduğunda adeta hedef tahtasına oturtulan isimlerden birisi de Mabel Matiz. 2014 Onur Yürüyüşü’ne katılmasının ardından eşcinsel olarak lanse edilen sanatçı bunun hiç problem olmadığını, hatta bu durumun rahatsız olacak bir konu olmadığını söylemişti.

Cem Adrian

blank

“Kadın sesiyle de şarkı söyleyen bir adam hakkında böyle bir yakıştırma çıkmaması mümkün mü?” diyerek eşcinsel olduğunu söyleyenlere bir cevap vermişti Cem Adrian. Ayrıca “Öğretmenler kadın, mühendisler erkek olur. Sesi güzel olanlar genelde siyahidir, zayıfsan ve güzel bir yüzün varsa model olmalısın. Modayla ilgileniyorsan ve marjinalsen kesin gaysindir. Bu klişelerden sıkılmadık mı?” cevabıyla da feministlerin gönlünü ayrıca fethetmişliği vardır.

Özcan Deniz Biseksüel mi?

blank

Özcan Deniz ise bu konuya öncelikle eski sevgili ifşasıyla dahil oldu aslında. Eski sevgilisi Şebnem Schafer 2006 yılında bir televizyon programında Deniz’in biseksüel olduğunu ve çarpık ilişkiler yaşadığını iddia etmişti. Ancak bunun ardından oyuncu hakkında bir iddia da Erol Köse’den geldi. Erol Köse’nin Özcan Deniz’in gay olduğu iddiasına Deniz “Sevgili Erol Köse, umut ediyor olabilirsin ama üzgünüm, değilim. Bir gün erkeklerden hoşlanmaya başlarsam ilk senden başlayacağım işe, söz veriyorum” şeklinde yanıt vermişti.

Bendeniz: “Çözemedim”

blank

Bir zamanlar oldukça popüler olan Bendeniz, kendisine sorulan “Lezbiyen misin?” sorusuna “İçimde yaşadığım şeyi henüz ben çözemedim” diyerek yanıt vermişti.

Murat Boz: “Kime ne?

blank

Tarkan’ın vokalistliğini yaparak müzik dünyasına sağlam bir giriş yapan Murat Boz için de bitmeyen bir iddiadır eşcinsellik iddiası. Ünlü sanatçı ise bu iddiaya “Ben şarkı söyleyen bir adamım. diyelim ki gayim ya da biseksüelim, bu neyi değiştirir? Hem bundan kime ne? Gayliği kötü bir yafta gibi görüp, prestij kaybı yaşatmak için söylüyorlar. ama rahatsız olmuyorum. Çünkü gay olmanın bir sorun olduğunu düşünmüyorum” diyerek LGBTİ+ bireylere harika bir destek vermişti.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz