Vedat Milor’dan Beklenmedik Lujuria Çıkışı: Cam Tavanlar Seyircisi ve Bensu Soral Paylaşım Karşısında Şoke Oldu!

Aleyna

Haberler

23 Haziran 2021

Vedat Milor’dan Beklenmedik Lujuria Çıkışı: Cam Tavanlar Seyircisi ve Bensu Soral Paylaşım Karşısında Şoke Oldu!

Show Tv’nin yeni dizisi Cam Tavanlar bu hafta 3. bölümü ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ojo Pictures imzalı dizinin başrollerini Kubilay Aka ve Bensu Soral paylaşıyor.

Senaryosu Meriç Acemi tarafından kaleme alınan ve Fehmi Öztürk tarafından yönetilen dizi, kadınların iş dünyasında karşılaştığı zorlukları ve zorbalıkları konu ediniyor. Özellikle güçlü kadın imajı çizen Leyla karakteri izleyiciler tarafından çok beğeniliyor.

Güçlü Kadın Leyla

blank

Bensu Soral’ın hayat verdiği Leyla karakteri, başarılı bir kadın girişimci olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce Asude isimli bir restoran için destek alan ve Asudeyi kurup yurt dışına açan Leyla, restoranın CEO’su olarak görev yapıyor. Ancak yurt dışındaki şubenin açılışından sonra patronlarının Leyla’ya olan güveni nedensizce azalıyor.

blank

Bunun üzerine Restoran sahipleri Cem Kumcu adında başarılı bir işletmeciyi Eş Ceo ünvanı ile Asude’ye transfer ediyor. Ancak Leyla ve Cem arasında geçmişte yaşananlar, ikilinin birlikte çalışmasını bir hayli zorlaştırıyor. Sonrasında patronların Leyla’yı gözden çıkardığı anlaşılıyor ve Leyla olduğundan daha alt bir pozisyona düşürülüyor.

blank

Onca yıllık emeğinin karşılığını almak yerine, başarısı aşağılanan Leyla bu duruma katlanamıyor ve Asude’den ayrılarak tam karşısına Lujuria isimli yeni bir restoran açmaya karar veriyor. Kısıtlı bir bütçe, kadın dayanışması ve dostlarının yardımı ile amacına ulaşan Leyla daha ilk serviste başarısını kanıtlıyor.

Lujuria Vedat Milor’un Diline Düştü

blank

Lujuria ve Leyla’nın dizideki başarısı gerçek hayatta ünlü gurme Vedat Milor’un diline düşüyor ve Milor ilk kez gitmediği bir restoranı değerlendirerek takipçilerini şaşırtıyor. Elbette bu işe en çok şaşıran, Cam Tavanlar seyircisi ve dizinin Leyla’sı Bensu Soral oluyor.

Bir İlki Gerçekleştirdi

blank

Vedat Milor Lujuria’yı şu sözlerle değerlendiriyor: “İlk defa gitmediğim bir restoranı değerlendireceğim. ‘Gitmediğim en iyi restoran’ diyebilirim. Asude adlı restoranın tam karşısına açılan Lujuria. Peki burayı özel kılan şey ne? Bir defa, kadınların sınırlı bütçeyle kafa kafaya verip açtığı bir yer. Bu yönüyle bana Aman’da Bravo’da çok başarılı bir yapı kuran Melis Korkud ve şef İnanç Çelengil’i hatırlattı.

blank

İşletmeci Leyla Hanım detaylara büyük önem veren, çok çalışkan ve kriz anlarında panik olmayan biri. Çalışanlarını iyi motive ettiği açık, zira servis kalitesi üst düzey. Aylin Hanım ise mutfağında inandığı değerlerden ve prensiplerden vazgeçmeyen bir şef.

blank

Herkesin giderek birbirine benzediği restoran dünyasında özgün yemeklere denk gelmek kolay değil. Ama bu noktada Leyla Hanım’ın hakkını verelim, şefe güvenip insiyatif alma imkanı sağlamış. Yeni açılan her restoran başlarda genellikle giderek yükselen bir trafiğe sahip olur. Bu açıdan Lujuria’nın gelişimini yakından takip edeceğim.

blank

İyi malzeme bulmanın giderek zorlaştığı bir dönemde şefin bunu başarıp yaratıcı tabaklar ürettiğini görüyorum. Yapıcı bir eleştiri yapmam gerekirse iç sesine daha fazla kulak vermeli ve yemeklerini İstanbul’daki muadili yerlerden daha da farklılaştırmalı. Leyla Hanım’ın muazzam konukseverliği ile birleştiğinde bu yemekler zaman içerisinde kendi müdavimlerini yaratacaktır.”

blank
Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz