Tayyip Erdoğan’la Sık Sık Bir Araya Gelen Demet Akalın’dan İktidara İsyan Bayrağı: “Kaç Kere Gitmemiz Gerekiyor?”

Aleyna

Haberler

27 Mart 2021

Tayyip Erdoğan’la Sık Sık Bir Araya Gelen Demet Akalın’dan İktidara İsyan Bayrağı: “Kaç Kere Gitmemiz Gerekiyor?”

Ünlü şarkıcı Demet Akalın’ın toplumsal konularda gösterdiği duyarlılığı hepimiz biliyoruz, özellikle de Koronavirüs kısıtlamalarına karşı çıkmak için İspanya Madrid metrosunu; Nişantaşı metrosu olarak paylaşan ve eşi Okan Kurt’la birlikte boğazda açmış oldukları “Hira Han” isimli restorantın kapalı olmasını eleştirerek; artık kısıtlamaların kalkması gerektiğini iddia eden Demet Akalın bugün de işlenen kadın cinayetlerine dikkat çekmek istedi. Ancak sosyal medyadan linç yemekten kurtulamadı!

Demet Akalın

Kadın Cinayetleri Devam Ediyor!

Bildiğiniz gibi bugün sabah saatlerinde üzücü bir haberle güne başlamak zorunda kaldık. 17 yaşındaki hamile bir genç kız; dini nikahla evlendirildiği kişi tarafından tam 16 bıçak darbesiyle katledildi. Malesef ki ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinin önüne geçemiyoruz, geçebilecek gibi de değiliz!

Sezen Ünlü

Önceki günlerde kadınları ve çocukları korumayı amaçlayan İstanbul Sözleşmesi; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından feshedildi ve bu karar gece saatlerinde resmi gazetede yayımlandı. Konuyla ilgili sosyal medyada özellikle de ünlü simalardan isyanlar ve eleştiriler gelse de; iktidar geri adım atmadı. Şu sıralar iç hukuktaki düzenlemeler devam ediyor. Ancak sonucun ne olacağı henüz belli değil.

Sezen Ünlü

Demet Akalın’dan İktidara Sitem Dolu Sözler!

Bugün ise vahşice katledilen 17 yaşındaki Sezen için gözyaşı dökülüyor. Bu kişilerden biri de ünlü şarkıcı Demet Akalın’dı. Twitter hesabından sitemini ve isyanını dile getiren güzel şarkıcıya, diğer sosyal medya kullancılarından yanıt gecikmedi. Hatta bir haber sitesinde, öldürülen Sezen’in haberini Twitter’da paylaşan Demet Akalın; “Darp edildiğinde tutuklansaydı yaşayacaktı. Her tehlikeli yaratık için denizin ortasına hapishane yapılmadı! Çıkamasınlar, özgürlüğü, yaşama hakkını kimse tehdit edemez! Hamile hamile ölüme yürümüş…” diyerek nefretini kustu!

Recep Tayyip Erdoğan’la olan yakınlığıyla bilinen Demet Akalın’a gelen cevaplardan biri de; “Desteklediğin kişileri bir ara sor, yasalar ne zaman değişecekmiş diye!” oldu. Demet Akalın ise, iktidara sitemini şu sözlerle dile getirdi; “E görsünler diye yazıyoruz! Kaç kere daha gideceğiz artık! 1,5 sene oldu bekliyoruz işte!”

Hatta Demet Akalın’ın söylediğine göre yılbaşı sonrasında yasa çıkacakmış ama henüz bir yasa göremiyoruz. Hatta olan da iptal ediliyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz