Televizyonun İki Devi Dijitalde Bir Arada! Acun Ilıcalı Exxen İçin Müge Anlı’ya Teklif Götürdü

Aleyna

Haberler

22 Mart 2021

Televizyonun İki Devi Dijitalde Bir Arada! Acun Ilıcalı Exxen İçin Müge Anlı’ya Teklif Götürdü

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, bu kez televizyonda bir ekol haline gelen Müge Anlı’nın peşinde. Hem de dijital platformu Exxen için!

Acun Ilıcalı

Başarılı televizyoncu Acun Ilıcalı, Türkiye’ye uyarladığı yarışma programlarıyla bir ekol haline geldi. Aslında mesleğe alt kademelerden başladı, bir spor muhabiriydi! Sonrasında, bir dönemin fenomen programı “Televole”de başlayan ve çok tutunca ayrı bir program olarak devam eden “Acun Firarda” ile adını duyurdu.

Acun Ilıcalı

“Survivor”, “Fear Factor”, “Var Mısın Yok Musun”, “O Ses Türkiye” derken, nihayet kendi kanalını kurdu! TV8 ve TV8,5 kanallarına yurt dışı projeleri de eklenince, kendisi bir “televizyon dahisi” olarak kabul edilmeye başladı. Ama televizyon dahisinin hesapları dijital mecralarda pek tutmadı!

Exxen Bekleneni Veremedi

Exxen logosu

Acun Ilıcalı, 1 Ocak 2021’de yayın hayatına başlayan dijital platformu Exxen için tam 900 milyon TL harcadı. Özellikle YouTube’dan önemli transferler yapan ünlü ismin hedefinde Z kuşağının olduğu belliydi. Ama teknik yetersizlikler, tasarım hataları, ücretli bir platformda hala reklam olması ve içerik kalitesi gibi konular yüzünden Exxen bir hayal kırıklığına dönüştü.

Exxen Konuşanlar

Exxen ilk haftasında 500 bin abone kazansa da, 3. aydaki toplam abone sayısı sadece 800 bin civarındaydı. Toplamda 10.5 milyon izlenme alan Exxen’i taşıyan kişi de 7 milyon izlenme alan Hasan Can Kaya’ydı. Hal böyle olunca, pazarlama stratejileri daha da çeşitlendi.

Ama en önemli çözüm içerik sayısını artırmaktı. Acun Ilıcalı da bunun için bomba bir ismin peşine düştü!

Belgeselde Bir Araya Gelebilirler

Müge Anlı

Acun Ilıcalı, yıllardır başarıyla sunduğu programlar sayesinde televizyonda bir marka -ve de fahri polis- olan Müge Anlı’nın peşinde! Şimdilerde “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programıyla ekranlarda olan ünlü sunucu, çarpıcı olayları ele alıyor ve sabah kuşağında polisiye izlememizi sağlıyor!

Müge Anlı Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı da ülke gündemini günlerce meşgul eden bu olayların bir belgesele dönüşebileceğini düşünmüş. Bakalım, Müge Anlı bu teklife ne yanıt verecek? Kabul ederse ortalık fena sallanır!

Benzer Haberler

Ceylan 22 Mart 2021

birinize çok yakışıyorsunuz

Yorum Yaz