Tiyatroyla Yıldızı Parlamıştı! Masumlar Apartmanı’nın Gülben’i Merve Dizdar Sahneleri Çok Özledi

Aleyna

Haberler

28 Şubat 2021

Tiyatroyla Yıldızı Parlamıştı! Masumlar Apartmanı’nın Gülben’i Merve Dizdar Sahneleri Çok Özledi

Ünlü oyuncu Merve Dizdar, tiyatro sahnelerini çok özlemiş gibi görünüyor. Bugün pek çok oyun anısı paylaşan Dizdar, takipçilerini geçmişe götürdü.

Merve Dizdar

Ünlü oyuncu Merve Dizdar, bu sezonun en sevilen işlerinden “Masumlar Apartmanı” sayesinde kariyerinde büyük bir dönüm noktası yaşadı. Doğallığı, samimiyeti ve olağanüstü oyunculuk yeteneği sayesinde ondan bahsedilmeden bir gün bile geçmiyor.

Merve Dizdar

Doğal oyunculuğuyla ülkenin en iyi yönetmenlerinden Nuri Bilge Ceylan’ın bile dikkatini çeken Merve Dizdar, yönetmenin yeni filminde başrolü kaptı. Bu film büyük ihtimalle onun için yurt dışının da kapılarını açacak, tıpkı arkadaşı Melisa Sözen’in “Kış Uykusu” filmi sayesinde Fransa’da başrol oynaması gibi!

Merve Dizdar

Ama Merve Dizdar’ın asıl aşkı tiyatro sahnesi gibi görünüyor. Zaten bu ani gibi görünen çıkışında yıllarca tiyatro oyunlarında başarılı performanslar sergileyip oyunculuğunu geliştirmesinin rolü çok büyük!

Tiyatro Sayesinde Yıldızı Parladı

Merve Dizdar

Merve Dizdar, dizilerde küçük roller alsa da tiyatroda parlayan bir oyuncuydu. Semaver Kumpanya’da yetişen Merve Dizdar, Yutmak oyunuyla 2017’de prestijli tiyatro ödülü Afife Jale’yi kazandı. Bu ödülden sonra da onu kimse tutamadı!

Merve Dizdar, tiyatroda adını duyuran ve aranan bir başrol oyuncusuna dönüşen ender isimlerden. Pandemi nedeniyle sahneler kapanana kadar da tiyatroyu hiç bırakmadı. Son paylaşımlarından anladık ki, bu ayrılık ona artık fazla geliyor!

Takipçilerini Geçmişe Götürdü

Alice afişi

Merve Dizdar’ın kariyerindeki önemli projelerden biri de “Alice” müzikaliydi. 2019’un en ses getiren tiyatro projelerinden “Alice”te Ezgi Mola, Serenay Sarıkaya, Enis Arıkan ve Şükrü Özyıldız gibi isimlerle oynadı. Merve Dizdar, her fırsatta bu müzikali ne kadar özlediğini söylüyor.

Bugün de arkadaşının gönderdiği videoyu paylaşarak “Alice”e olan özlemini tekrar dile getirdi. Üzerine bir de “Yutmak” paylaşımı patlattı!

Merve Dizdar story

Merve Dizdar, “Dijital Sahne” projesinde Ceren Moray’la birlikte “On İkinci Gece” oyununda oynamıştı. Bu sayede, tiyatro özlemini biraz olsun gidermişti. Umarız, sahneler en kısa sürede açılır. Biz de Merve Dizdar’ı canlı izleme fırsatı buluruz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz