Turizm Kararı Demet Akalın’ı Çileden Çıkardı! Devlet Büyüklerine Dubai’yi Örnek Verdi

Aleyna

Haberler

7 Mayıs 2021

Turizm Kararı Demet Akalın’ı Çileden Çıkardı! Devlet Büyüklerine Dubai’yi Örnek Verdi

Pandemi kapsamında alınan turizm kararına Demet Akalın’dan tepki geldi. Ünlü isim, Dubai’yi örnek göstererek Instagram hikayesinde açıklamalarda bulundu.

demet akalın

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını kapsamında alınan önlemler devam ediyor. Ülkece girilen 17 günlük tam kapanmanın ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya’ya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile görüşmeye gitti. Arından düzenlenen basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, pandemide turizm konusunun ele alındığını dile getirdi. Çavuşoğlu, “Güvenli turizm programımıza ilave tedbirler getirdik. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız iş birliği içinde çalışıyorlar. Aşılama konusunda özellikle turizm bölgelerine ağırlık verdiğimiz gibi tüm turizm çalışanlarını, otellerde, restoranlarda, şoförler, havaalanlarında çalışanlar, aynı şekilde tur rehberleri dahil turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız ki bu anlamda da tedbirlerimizi alalım. Sertifikasyona konusunda kriterleri de artırdık geçen seneye göre. 15 yataklı oteller bile bu sertifikasyona dahil edilecek.” diye açıklama yaptı.

Demet Akalın’ın Devlet Büyüklerinden Ricası

demet akalın

Türk Hava Yolları’nın resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre 15 Mayıs’tan itibaren İngiltere, Çin, Ukrayna gibi bazı ülkelerden gelen yolculardan pcr testi isteyenmeyeceğini duyurmuştu. Demet Akalın ise sosyal medyada Dubai’yi örnek göstererek isyan etti. “Dubai’de sadece 3 gün kalmak için 3 kere test istiyorlar! Sayın Devlet büyüklerimizden rica ediyoruz turistlere testi mecburi kılın!! Bir yaz bir kış daha intihar haberleri duymak istemiyoruz!! Rica..” diyerek ülkede yaşanılanlara tepki gösterdi. Demet Akalın’ın o tweetine binlerce yorum geldi.

20 Yaş Fotoğrafı Çok Korkutmuştu

demet akalın

Sosyal medyayı saran #20yaschallenge akımına Demet Akalın’dan da bir paylaşım gelmişti. Demet Akalın ise mutlu olduğu bir kareyi paylaşmak yerine yüzü yandığı için hastanede yattığı dönemden bir fotoğraf paylaşmıştı. 20. yaş gününde yaşadığı talihsizliği paylaşan ünlü isim, “20. yaş günümde uçan balonlardan yanmıştım. Her gün kabukları soyuluyordu suratımın epey acılıydı” diyerek o zor günleri sevenleriyle paylaştı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz