Türk Televizyonlarında Bir İlk Yaşanacak! Uyanış Büyük Selçuklu Öyle Bir Transfer Yaptı ki…

Aleyna

Haberler

19 Mayıs 2021

Türk Televizyonlarında Bir İlk Yaşanacak! Uyanış Büyük Selçuklu Öyle Bir Transfer Yaptı ki…

Birsen Altuntaş’ın haberine göre Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde büyük bir transfer yaşandı. Dizide yakın bir zaman içerisinde rol almaya başlayacak olan o önemli isim dizide Sultan Alparslan dönemini başlatacak. İŞte o bomba transfer haberinin detayları!

Yeni İsim Belli Oldu

TRT’nin reyting rekorları kıran ve gerçekten de rekordan rekora koşan Uyanış Büyük Selçuklu yeni döneme kelimenin tam anlamıyla bomba gibi girecek. Yeni sezonda iddialı bir oyuncu kadrosu ile seyircilerin karşısına çıkmaya kararlı olan dizi de belirlenen yeni isimse Barış Arduç. Toplam 4 sezon olarak çekilmesi planlanan dizide Melikşah dönemi bir sezon olarak planlanıyor. Türk dizi sektöründe ilk kez denenecek olan geriye dönük anlatımda diğer üç sezon Sultan Alparslan’ı konu alacak. Sultan Alparslan rolünde ise yakışıklı oyuncu Barış Arduç’u izleyeceğiz.

Barış Arduç Kim?

blank

1987 yılında İsviçre’de dünyaya gelen Barış Arduç ilk ve orta öğrenimini Türkiye’de tamamladıktan sonra Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisini kazandı. Ancak okula adapte olamayan ünlü oyuncu yeniden İstanbul’a dönerek aktif olarak yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol, hentbol gibi spor dallarıyla ilgilendi. Hatta 8 yıl cankurtaranlık yapan Barış Arduç sonradan tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanışarak Ekol Drama’da oyunculuk eğitimi aldı. Akabinde Sadri Alışık Tiyatrosu’nda teatral eğitimine katılarak profesyonel oyunculuğa adım attı.

Kiralık Aşk’ta Popüler Olmadan Önce

barış arduç

İlk kez 2011 yılında Küçük Hanımefendi adlı yapımla tanıdığımız oyuncu sonrasında Dinle Sevgili, Pis Yedili, Benim İçin Üzülme, Bugünün Saraylısı ve Racon: Ailem İçin dizilerinde rol aldı. Popülerliğini ise daha çok Kiralık Aşk dizisine borçlu olan Barış Arduç daha sonra Kuzgun ve Çukur adlı dizilerde de rol aldı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz