Ünlüler Camiasında İki Taraf Karşı Karşıya! Alişan ve Demet Akalın Safını Belli Etti: Canımızı Acıtan Bir Şey Var

Aleyna

Haberler

26 Nisan 2021

Ünlüler Camiasında İki Taraf Karşı Karşıya! Alişan ve Demet Akalın Safını Belli Etti: Canımızı Acıtan Bir Şey Var

Ünlü şarkıcılar Alişan ve Demet Akalın, programlarında bazı oyuncuların 1915’te yaşanan olayları anmasını eleştirdi. “Tarih okumamak” ve “marjinal olmaya çalışmakla” suçlamaları da cabası!

Joe Biden

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın 1915’te yaşanan olayları “Ermeni Soykırımı” olarak ele almasının yankıları sürüyor. O dönemde Ermeniler için çıkan tehcir kararı ve arkasından yaşananların bir soykırım olup olmadığı neredeyse 100 yıldır uluslararası8 arenada tartışmaya açık. Bazı araştırmacılar, tehcir sırasında ve sonrasında yaşananların uluslararası kurallarda belirlenen soykırım hükümlerinin bazılarını taşıdığını düşünüyor.

Hazar Ergüçlü

Bu durumu soykırım olarak gören pek çok ülkeye son olarak ABD de eklendi. Artık “Büyük Felaket” yerine “soykırım” terimini kullanacaklar. Bu gelişme, tam da olayların başladığı 24 Nisan’da yaşandı. Bu yüzden, 1915’te yaşananları anan bazı oyuncular da iyice topun ağzına geldi! Hazar Ergüçlü, Tilbe Saran ve Meriç Aral’ın Instagram paylaşımları başlarına dert açtı. “Bazı yaralar zamanla iyileşmez” paylaşımı yapan oyuncular, özellikle Hazar Ergüçlü, günlerdir yerden yere vuruluyor. Eleştiri ekibine bu sabah Alişan ve Demet Akalın da eklendi!

“Marjinal olmaya çalışıyorlar”

Demet Akalın ve Alişan, hafta içi her sabah sundukları Demet ve Alişan ile Sabah Sabah” programına bugün biraz hüzünlü başladı. ABD Başkanı Joe Biden’ın açıklamalarına üzüldüklerini söyleyen “ortiler”, daha çok üzüldükleri şeyin oyuncuların 24 Nisan paylaşımları olduğunu söyledi.

Demet Akalın “Onlar tarih okumadıkları için bilmiyorlar” yorumu kendisinin ansiklopediler bitirmediği bilindiği için biraz güldürse de, Alişan’ın sözlerine hak veren çok oldu: “Hiçbir şey bilmesen de burada yaşıyorsun, burada doğup büyüdün, Türk pasaportu taşıyorsun. Bari bu yüzden paylaşma!” Bu gelişmenin ünlüler camiasındaki yankısı kısa sürer, belki de Hazar Ergüçlü’nün uzun süre iş bulamamasıyla sonuçlanır. Ama uluslararası arenada bizi zor günler bekliyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz