Uraz Kaygılaroğlu İlk Rolüne Seçildiğini Anlayamamış: “En iyi okuyan şişman kazansın!”

Aleyna

Haberler

12 Şubat 2021

Uraz Kaygılaroğlu İlk Rolüne Seçildiğini Anlayamamış: “En iyi okuyan şişman kazansın!”

Ünlü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, arkadaşı Hakan Bilgin’in YouTube programına konuk oldu. Oyunculuk serüvenine dair ilk kez anlattığı anılarla izleyenleri çok güldürdü.

Uraz Kaygılaroğlu

Ünlü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, arkadaşı ve oyuncu Hakan Bilgin’in YouTube programına katıldı. “Mekanın Sahibine Geldik” programında her hafta bir başarı hikayesi anlatılıyor. Uraz Kaygılaroğlu da son dönemin en çok konuşulan isimlerinden biri olarak anlatılmaya değer bir hikayeye sahip! Biten evliliğinden oyunculuk kariyerine kadar pek çok konuyu aydınlatan ünlü oyuncu, kariyerine nasıl başladığını ilk kez anlattı.

Seçmelerden Eli Boş Dönmüş

Uraz Kaygılaroğlu

Uraz Kaygılaroğlu, oyunculuğa yatkın olsa da annesi konservatuvar okumasını istememiş. O da hafta sonu gittiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin tiyatro kurslarıyla yetinmiş. Kursa gelen ajans yetkilileri öğrencileri zaman zaman reklam filmi seçmelerine çağırıyormuş. Ama her zaman rahat biri olan Uraz Kaygılaroğlu, o ortamda gerildiği için hiçbir filme seçilememiş.

Ama bir telefonla hayatı değişmiş! Uraz Kaygılaroğlu’nun fotoğrafını gören yönetmen Ersoy Güler, onun tam aradığı tip olduğunu düşünmüş.

“Verdiğin mesaj önemli”

Uraz Kaygılaroğlu

Onca seçmeden eli boş dönen Uraz Kaygılaroğlu, yönetmenle tanışma fırsatı bulunca koşa koşa gitmiş tabii ki! O zamanlar şişman olan Uraz Kaygılaroğlu, yönetmenin aradığı tipmiş ama işi yine de kolay olmamış. Ersoy Güler, “Yerine bir oyuncu alsam işim daha kolay olur, kamera bilir, ne yapacağını bilir” demiş. Uraz Kaygılaroğlu, “Hemen öğrenirim. Ne isterseniz söyleyin yaparım” diyerek işi kapmayı başarmış!

Uraz Kaygılaroğlu

Uraz Kaygılaroğlu, “Dünyaya verdiğin mesaj çok önemli. Bir şeyi çok istersen, sebat edersen, temiz bir enerji yolluyorsan, samimiysen oluyor. Bunu yaşadım, hala da yaşıyorum” diyerek seçilmesini buna bağlamış. Ama ufak bir sorun olmuş, diziye seçildiğini anlayamamış!

Şişmanlar Yarışıyor!

Uraz Kaygılaroğlu

Ünlü oyuncu, görüşmenin ertesi gün “Seçildim mi acaba, nereden öğrenebilirim?” diye düşünürken bir telefon daha almış. Arayan kişi onu okuma provasına çağırmış yani diziye seçildiğini bildirmiş. Ama Uraz Kaygılaroğlu o kadar tecrübesizmiş ki, bir seçmeye çağrıldığını zannetmiş!

Okuma provasında başka şişman insanlarla rol için yarışacağını düşünmüş. “Hep beraber oturup okuyacağız ve en iyi okuyan şişman bu rolü alacak” şeklinde bir ortam hayal etmiş! Ortamda hiç şişman biri olmadığını görünce bile durumu anlamamış. “Berke karakterini Uraz Kaygılaroğlu oynayacak” dendiği zaman seçildiğini kavrayabilmiş! Ama sahnesi yokken bile sete giderek işi öğrenmeyi başarmış.

Uraz Kaygılaroğlu

Ama şu an ülkenin en popüler oyuncularından biri oldu. Bu başarı hikayesi değilse nedir?

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz