Yasak Elma’nın Ender’i Şevval Sam’ı Yıkan Ölüm: “En büyük yol arkadaşımı kaybettim!”

Aleyna

Haberler

3 Haziran 2021

Yasak Elma’nın Ender’i Şevval Sam’ı Yıkan Ölüm: “En büyük yol arkadaşımı kaybettim!”

Ünlü oyuncu ve müzisyen Şevval Sam, en yakın arkadaşlarından birini kalp krizi nedeniyle kaybetti. Duruma inanamayan Şevval Sam, üzüntüsünü Instagram’dan paylaştı.

Hasan Saltık

Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık’ın ani ölümünün acısı ünlüler camiasını sarstı. Hasan Saltık, kurucusu olduğu Kalan Müzik’le unutulmaya başlanan arşiv kayıtlarını gözler önüne serdi ve bu sayede Anadolu’nun kültür mirasının korunmasını sağladı. Neredeyse her yörenin kendi dillerindeki müzik örneklerini buldu ve Anadolu kültür mirasını uluslararası festivaller aracılığıyla dünyaya da tanıttı. Çalışmaları Neşet Ertaş’tan Aşık Veysel’e, Münir Nurettin Selçuk’tan Hafız Yaşar’a kadar çok çeşitli müzisyenleri kapsıyordu.

Şevval Sam

Hasan Saltık’ın kalp kriziyle ani bir şekilde hayata veda edişi özellikle müzisyenleri çok üzdü. Dünden beri yapılan anmalardan en dikkat çekeni ise ünlü oyuncu ve müzisyen Şevval Sam’a aitti. Belli ki, müzik yolculuğuna türkülerle devam eden Şevval Sam da Hasan Saltık’ın en çok etkilediği müzisyenlerden biriymiş.

“En büyük yol arkadaşımı kaybettim”

Şevval Sam Hasan Saltık

Şevval Sam, ani bir biçimde hayata veda eden Hasan Saltık için, “En büyük yol arkadaşımı kaybettim. Üzüntümü kelimelerle ifade edemiyorum. Devrin daim olsun” dedi. Belli ki, üzüntüsünü ifade etmeye bu da yetmedi. Genellikle işiyle ilgili fotoğraflar paylaşan ünlü isim, çok ender yaptığı bir şeyi yaptı ve Hasan Saltık için özel bir gönderi paylaştı.

Yol arkadaşım.. Dostum.. Aile bildiğim #hasansaltık İnanması güç.. Kurulacak cümle yok.. Sadece benim için değil.. Sadece bu topraklar için değil, dünya kültürü açısından da, yeri doldurulabilecek biri değildi. Öyle zamansız, öyle yersiz ki…” diyen Şevval Sam, “Eşi Nilüfer Saltık, çocukları Ekin ve Helin başta olmak üzere, tüm dostlarına ve büyük Kalan Müzik ailesine sabır metanet diliyorum” sözleriyle kaybettiği dostunun ailesine de sabırlar diledi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz