Yasemin Allen Aslında Bir İngiliz Ama Türkiye’den Vazgeçemiyor! “Özlediğim için Avustralya’dan döndüm”

Aleyna

Haberler

25 Aralık 2020

Yasemin Allen Aslında Bir İngiliz Ama Türkiye’den Vazgeçemiyor! “Özlediğim için Avustralya’dan döndüm”

Ünlü oyuncu Yasemin Kay Allen aslında bir İngiliz! Annesi de babası da İngiliz olan Allen, annesinin izinden giderek kariyeri için Türkiye’yi seçti.

Ünlü oyuncu Yasemin Kay Allen, adından da anlaşılabileceği gibi bir İngiliz. 10 Temmuz 1989’da Londra’da doğan Allen, annesi Suna Yıldızoğlu için melez zannediliyor ama işin aslı bambaşka!

Sonia “Suna” Oldu!

Suna Yıldızoğlu

Yeşilçam’ın yıldızlarından Suna Yıldızoğlu, aslında Sonia Eddy adında Türkiye’yi ilk kez 19 yaşında gören bir kadın. Bir başka Yeşilçam yıldızı Kayhan Yıldızoğlu ile evlendikten sonra adını da değiştirip Suna Yıldızoğlu oluyor. Sonrasında Londra’ya geri dönen Suna Yıldızoğlu, ikinci evliliğini Dudley Allen’la yapıyor. Bu evlilikte doğan iki çocuktan biri de Yasemin Kay Allen!

Avustralya Macerası!

Yasemin Allen

Yasemin Allen henüz 3 aylıkken annesiyle beraber Türkiye’ye geliyor. İlkokula da burada başlıyor. Türkçesi o yüzden bu kadar iyi olmalı! 11 yaşında ise bu kez annesiyle beraber bambaşka bir maceraya atılıyor: Avustralya!

Yasemin Allen

Allen, Avustralya’da sinema eğitimi almış ve kısa filmler çekmiş. 2008’de tatile geldiği Türkiye’yi ne kadar özlediğini fark edince burada kalmış. Hem de oyunculuk yapabileceğini ve Avustralya’ya kocaman bir cv ile döneceğini düşünmüş. Ama geliş o geliş!

Ne Türk Ne de İngiliz!

Yasemin Allen

Yasemin Allen, “Annem ve babam İngiliz olduğu için paket halinde ‘İngilizlik’ olarak anladığım bir şey vardı. Espri anlayışım, insanlarla olan iletişimim...” diyor. Ama kendisini “genel bir insan çorbası” olarak görüyor! “Ne Türk ne de İngiliz. Genel olarak Avrupalıyım” diyen Allen, meseleyi çoktan çözmüş.

İngiltere’de de Oynadı!

Yasemin Allen

Yasemin Kay Allen, bir süredir şansını yurt dışında da deniyor. İlk olarak İngiltere’ye giden Allen, orada eğitim aldı ve bir menajerlik ajansına kaydoldu. Sonrasında İngiltere’nin popüler dizilerinden “Strike Back”te bir sezon boyunca başrol oynadı. Londra macerasından sonra ABD için planlar yapmaya başlayan oyuncu pandemi nedeniyle bu planlarını ertelemek zorunda kaldı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz