Yıldız Tilbe’ye Yaptığını Sezen Aksu’ya Yapmadı! Tarkan ve Sezen Aksu İşsiz Müzisyenler İçin Harekete Geçti

Aleyna

Haberler

8 Mayıs 2021

Yıldız Tilbe’ye Yaptığını Sezen Aksu’ya Yapmadı! Tarkan ve Sezen Aksu İşsiz Müzisyenler İçin Harekete Geçti

Duayen şarkıcılar Tarkan ve Sezen Aksu başta olmak üzere pek çok isim işsiz müzisyenlere destek için elini taşın altına koydu. Böylece, Yıldız Tilbe’nin challenge’ını reddeden Tarkan, destek için başka bir yol seçtiğini gösterdi.

Müzisyenler

Pandemi döneminde en çok yara alan mesleklerden biri de müzisyenlik oldu. Bir yılı aşkın süredir çalışamayan ve para kazanamayan müzisyenler için başta bazı belediyeler olmak üzere pek çok kurum destek sundu. Ama yetmedi tabii ki! Destek alabilmek ve çalışabilmek için pek çok eylem yapan müzisyenler elle tutulur bir sonuç alamadı. Ne yazık ki, bazıları intiharı seçti.

Yıldız Tilbe’yi Reddetti

Yıldız Tilbe Tarkan

Öte yandan, müzisyenlerin yaşadığı zorluklar Demet Akalın gibi ünlü bir şarkıcıyı bile etkiledi. “Pandemide geçinemiyorum” açıklaması hala akıllarda! Diğer ünlü şarkıcılar ise dert yanmak yerine elini taşın altına koymayı seçti. Örneğin, Yıldız Tilbe, birkaç gün önce, zor günler geçiren meslektaşları için Twitter’da düzenlenen challenge’a dahil oldu ve şarkı söyledi. Pası da Tarkan’a attı ama öyle bir cevap aldı ki, hala konuşuluyor!

Tarkan tweet

Tarkan’ın “Ne anlama geldiğini anlamadım” diyerek challenge’e katılmayı reddetti. Bazıları onu haklı bulurken, bazıları tavrını kaba ve meslektaşlarına karşı duyarsız buldu.

Telif Gelirlerini Müzisyenlere Bağışlayacak

Tarkan

Megastar Tarkan’ın bu hareketi müzik dünyasını da karıştırdı. Magazin muhabirleri, kavganın kokusunu alıp pek çok ünlü şarkıcıya yaşanan gerilimi sordular. Sonunda, kendisi de büyük eleştirilere maruz kalan Ferhat Göçer bombayı patlattı: “Tarkan dahil sayısız meslektaşı sessizce ve özveriyle kazandıklarını bağışladı!

Tarkan Sezen Aksu

Ancak yardım ve bağış da göstere göstere yapılmadıkça makbul geçmiyor belli ki! Bu durumu acı şekilde tecrübe eden Tarkan, üyesi olduğu Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nden (MSG) 2020 yılında payına düşen telifi almayacak ve işsiz kalan müzisyenlere dağıtacak. Duayen şarkıcı Sezen Aksu dahil pek çok isim de bu bağış hareketine katılacak.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz