Yine İsyanlar Yine O! Bergüzar Korel Bu Kez Annelere Seslendi: “Sapıkların en büyük haz kaynağı…”

Aleyna

Haberler

30 Haziran 2021

Yine İsyanlar Yine O! Bergüzar Korel Bu Kez Annelere Seslendi: “Sapıkların en büyük haz kaynağı…”

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel, Türkiye çapında bir skandala yol açan çocuk istismarı davasına en çok tepki gösteren isimlerdendi. Bugün de sosyal medyadan annelere seslendi ve “mahremiyet” çağrısı yaptı.

Elmalı davası

Türkiye’yi sarsan çocuk istismarı skandallarından biri de Antalya’nın Finike ilçesinde meydana geldi. Annesiyle beraber yaşayan 6 yaşındaki bir kız çocuğu, üvey babası, dedesi ve başka erkekler tarafından cinsel istismara uğradığını beyan etti. Annesinin de buna göz yumması ve 9 yaşındaki abisinin de istismara uğraması Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Çünkü üvey baba ve anne başta olmak üzere davadaki çoğu sanık tutuksuz yargılanıyordu! Geçtiğimiz ocak ayında yaşanan bu olay, dava dosyasında çocuklara ait notların ve çizimlerin sosyal medyada yayılmasıyla tekrar gündeme geldi.

Elmalı davası

Yaşananlar sosyal medyada büyük bir infial yaratırken, pek çok ünlü ismin de tepkisine neden oldu. Aklınıza gelebilecek neredeyse her ünlü isim, iki gündür bu davayla ilgili paylaşım ve adalet çağrısı yapıyor. Skandala en sert tepki gösteren isimlerden Bergüzar Korel, bugün sadece mahkemelere değil, annelere de çağrı yaptı.

“Sana mı kaldı?”

Sosyal medyada ağır hakaretlere maruz kalan Bergüzar Korel, en sonunda çocuğuna da beddua edilince dayanamayıp Instagram’ı terk etti. Kısa süre önce geri döndüğünde ise gönderilerine gelen yorumları kısıtladı ve çocuklarına paylaşımlarında daha az yer vermeye başladı. Sık sık çocuk yetiştirme ve sosyal medya konusunda takipçilerine bilgi veren Bergüzar Korel, bu kez de çocukları koruma yönünde bir tavsiye yaptı.

“Sana mı kaldı?”

Bergüzar Korel

Ben çocuk gelişimi okumadım, Bir pedagog, öğretmen ya da otorite değil önce İNSAN sonra ANNEYİM. Beni seven, paylaşımlarımı takip edip hayata aynı yerden baktığım insanlar için bir kaç şey söylemek isterim” diyen Bergüzar Korel, zamanında kendisini linç edenlere de çağrı yaptı: “ ‘Sanane be!’, ‘Sana mı kaldı?’, ‘Çok bilmiş!’, ‘Oldu ya sapıklar yüzünden biz kendimizi kısıtlayalım istediğim gibi çocuğumu paylaşırım sana mı kaldı?’ Ve benzeri cümleler ile bana çok kızacaklar. Bu duyguyu da anlıyorum.

Çocuklarını sosyal medyada sık sık paylaşan annelere seslenen ünlü oyuncu, “Her anlarını asla tanıyamayacakları kadar çok insan ile paylaşmak onların psikolojilerini nasıl etkiliyor? Öncelikle her anlarını çekip paylaştığımızda gelişimleri açısından kafalarında sürekli bir beğenilme, onaylanma arzusu oluşmuyor mu? Telefon görünce yüzünü kapayan ‘Yeter artık çekme istemiyorum’ diyen çocuklar görüyorum bazen etrafımda.. Hele ki çocuklarını korkutup, ağlatıp üstüne buna gülüp paylaşmak. O çocuklarda nasıl bir güvensizlik ve kaygı yaratıyor?” diye sordu.

Bergüzar Korel

İstismarcılara da dikkat çeken ünlü isim, “Bu istismarcıların en büyük tatmin kaynağı sosyal medya ve internet. Mutlulukla yakınlarınız ile paylaştığınızı düşündüğünüz çocuklarınızın mahremi bilin ki pedofililerin en büyük haz kaynağı.. Çocuğunuzun söz hakkı olsaydı o sapıkların kendisinin fotoğraf ve videolarını görmesini ister miydi? Çocuklarımızı biz koruyacağız. Ve onlara susmayı değil konuşmayı öğreteceğiz” diyerek takipçilerine cesaret verdi.


Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz