Yine Tartışmalar Başladı! Hacı Sabancı’nın Nişanlısı Nazlı Kayı’nın Eğitim Geçmişi Sizi Şaşırtacak

Dilek

Haberler

26 Ocak 2021

Yine Tartışmalar Başladı! Hacı Sabancı’nın Nişanlısı Nazlı Kayı’nın Eğitim Geçmişi Sizi Şaşırtacak

Hacı Sabancı’nın nişanlısı olarak tanınan Nazlı Kayı, aslında bu sıfattan çok daha fazlası! Kayı’nın tartışmalı eğitim geçmişini görünce çok şaşıracaksınız.

Hacı Sabancı ve Nazlı Kayı

İş insanı Hacı Sabancı’yla yaşadığı aşkla tanınan Nazlı Kayı, son aylarda magazin gündeminden hiç düşmüyor. Nazlı Kayı, oldukça sade ve sakin bir yaşam sürse de paylaşımları, nişan kıyafeti ve geçmişi hep mercek altına alınıyor. Sizin için Nazlı Kayı’nın en çok merak edilen yönlerinden birini ele aldık, yani eğitimini!

İstanbul’a Lise İçin Gelmiş

Nazlı Kayı

Nazlı Kayı, 1992’de Bursa’da dünyaya gelmiş. Lise çağı geldiğinde Türkiye’nin en iyi eğitim kurumlarından Koç Lisesi’ne girmeye hak kazanınca İstanbul’a taşınmış.

İngiltere’de Hukuk Eğitimi Aldı

Nazlı Kayı

Nazlı Kayı, lise eğitiminin ardından bu kez yurt dışına çıkmış. Üniversite eğitim için İngiltere’yi tercih eden Kayı, University Of Westminster’da hukuk bölümünü bitirdiğini söylüyor. 18 yaşın hayati kararlar vermek için çok erken olduğunu düşünen Kayı, stajı sırasında bu alanda çalışmakla ilgili tereddüt etmeye başlamış. Stajını İngiltere’de tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönünce de hukukçu olmaktan vazgeçmiş!

Ama sosyal medya kullanıcıları, Kayı’nın aslında hukuk değil iki yıllık bir mesleki eğitim programını bitirdiğini söylüyor. Bu yüzden de hukuk mezunu sayılmak için denk üniversitelerden birinde iki yıl daha okuması gerekiyormuş. Zaten Kayı’nın denklik alamadığı söylentileri ve bu konudaki çelişkili beyanları epeydir biliniyor.

Sanata Yönelmeye Başladı

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı

Çalışmak istediği alanın hukuk olmadığını anlayan Nazlı Kayı, “Ne yapabilirim?” diye düşünmeye başlamış. Sanata olan ilgisinin peşinden gitmeye karar verince de İstanbul Modern’de sanat tarihi dersleri almaya başlamış. Zaten Hacı Sabancı’yla yapmayı en çok sevdiği şey de müzeye ya da sergiye gitmekmiş!

Kitaplar Onu Psikolojiye Yöneltti

Nazlı Kayı

Kitap okumayı çok seven Nazlı Kayı, okuduğu kitaplar sayesinde gerçek ilgi alanını bulmuş, psikoloji! Bu kez Türkiye’de bir sınava hazırlanan Kayı, psikoloji bölümünü kazanmış. Şu anda da ilk döneminin final sınavlarıyla boğuşuyormuş! Her ne kadar Pınar Sabancı’ya özendiği için psikoloji okuduğu iddia edilse de, o amacının iyi bir psikolog olarak dünyada bir iz bırakmak olduğunu söylemiş.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz