Yurt Dışı Şansını Harcamış! Sefirin Kızı’nın Mavi’si Tuba Büyüküstün ABD’den Gelen Teklifi Reddetmiş

Aleyna

Haberler

9 Nisan 2021

Yurt Dışı Şansını Harcamış! Sefirin Kızı’nın Mavi’si Tuba Büyüküstün ABD’den Gelen Teklifi Reddetmiş

Star oyuncu Tuba Büyüküstün, dünya çapında tanınan oyuncularımızdan biri ama şu ana kadar hiç yurt dışı projesinde yer almadı. Meğer bir ABD dizisini reddetmiş!

Tuba Büyüküstün

Türk dizileri 2000’li yıllarda büyük bir yurt dışı başarısı kazandı. Orta Doğu ve Balkanlar başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine satılan dizilerimiz rating rekorları kırmaya başladı. Oyuncular da orada Türkiye’de olduklarından daha ünlü oldu! Tuba Büyüküstün de 2007 yılında başlayan “Asi” dizisiyle star oyuncular kervanına katıldı. Diğer ülkelerdeki etkisi o kadar büyük ki, “Sefirin Kızı”nı ratinglerde kurtaramadı ama yurt dışı satışlarını patlatacağı garanti!

Monica Belluci’nin Gençliğini Oynayacaktı

Gergedan Mevsimi

Tuba Büyüküstün, yurt dışında soyadı kadar görkemli bir üne sahip olsa da, sadece reklam projelerinde yer aldı. Hiçbir yabancı filmde ya da dizide adını görmedik. Sadece, ünlü İranlı yönetmen Bahman Ghobadi’nin “Gergedan Mevsimi” filmi için anlaştı. Filmde Beren Saat, Caner Cindoruk, Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan gibi yıldızlar da vardı. Üstelik dünyaca ünlü yıldız Monica Belluci’nin gençliğini canlandıracaktı! Ancak Monica Belluci “Gençliğimi de ben oynayacağım” deyince, Tuba Büyüküstün filmde rol alamadı.

Yıllar sonra da Hiner Saleem’in kadrosu Türk oyunculardan oluşan “Dar Elbise” filminde başrol oynadı. Ataerkil yapıyı bir defile üzerinden eleştiren film çok abartılı bulundu ve beğenilmedi. Tuba Büyüküstün’ün şansı yine Türk dizilerinden açıldı!

Emmy Adayı Olan İlk Türk

Tuba Büyüküstün, 2013 yılında oynadığı aksiyon dizisi “20 Dakika” ile International Emmy Ödülleri’ne aday oldu. Hem de bunu başaran ilk Türk oyuncuydu! Diziye daha sonra “sipariş” denilerek gölge düşürülse de, ne kadar başarılı bir yapım olduğunu bu adaylıktan da anlamak mümkün.

Meğer Tuba Büyüküstün bu adaylıktan önce de ABD’nin dikkatini çekmiş!

Senaryo Yüzünden Reddetmiş

Tuba Büyüküstün, 2010-2011 sezonunda oynadığı “Gönülçelen” döneminde yine yurt dışı satışlarını patlatmıştı. O dönem çok popüler olduğu Hırvatistan’da verdiği bir röportajda da bombayı patlattı. Tuba Büyüküstün’e “Gönülçelen” öncesi Amerikan yapımı bir pembe diziden teklif gelmiş. Ama senaryoyu ve oyuncuları beğenmediği için reddetmiş! Yani, çok daha ünlü olmak yerine kalite peşinde koşmuş. Genelde, çoğu ünlü işin iyisine kötüsüne bakmadan yurt dışı tekliflerine atlıyor, bu tavrı çok bilinçli!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz