Neler Dönmüş Neler! Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum’un Oynadığı 20 Dakika “Özel İstek” Üzerine Çekilmiş

Aleyna

Haberler

20 Mart 2021

Neler Dönmüş Neler! Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum’un Oynadığı 20 Dakika “Özel İstek” Üzerine Çekilmiş

Star oyuncu Tuba Büyüküstün’ün “Uluslararası Emmy Ödülleri” için yarıştığı “20 Dakika” dizisi, bir Arap prensinin siparişiymiş!

Tuba Büyüküstün

Başarılı oyuncu Tuba Büyüküstün, uzun bir aradan sonra “Sefirin Kızı” ile ekranlara döndü. Böylece, hem aksiyon hem de aşk dizisi olan ve dünyada da ses getiren “Kara Para Aşk”ta başrolleri paylaştığı Engin Akyürek’le tekrar bir araya geldi. Tuba Büyüküstün’ün son dönemde en çok iz bırakan dizisi “Kara Para Aşk” olsa da, ilk aksiyon dizisi bu değildi!

“20 Dakika” ile Aday Olmuştu

Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün, kızları Maya ve Toprak’ın doğumundan kısa bir süre sonra setlere “20 Dakika” dizisi için dönmüştü. “20 Dakika”, her zaman aşk kadını olarak izlediğimiz Tuba Büyüküstün’ün bambaşka bir yüzünü bize gösterdi. Dizi, meşhur film “The Next Three Days”den uyarlansa da hikaye çok şaşırtan noktalara gitmişti.

İlker Aksum

Dizide, mutlu bir hayat süren Halaskar ailesinin hayatının bir gecede değişmesi anlatılıyordu. Bir gece polisler kapıya dayanıp Melek Halaskar’ı (Tuba Büyüküstün) cinayete teşebbüsten tutuklamıştı. Eşi Ali (İlker Aksum) ise karısının masumiyetini ispatlamak için ve ne pahasına olursa olsun onu kurtarmak için bir maceraya atlıyordu.

2013 yılında başlayan dizi ilk bölümleriyle çok iyi ratingler alsa da, sonrasında aynı performansı sürdüremedi. Ama dizi sayesinde Tuba Büyüküstün, “Uluslararası Emmy Ödülleri” için aday gösterilen ilk Türk oyuncu olmuştu!

Meğer Arap Prensinin Siparişiymiş

Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün, o dönemde verdiği röportajlarda kızlarının doğumundan sonra dizide oynamak istemediğini söylüyordu. “Dizi hayatı çalan bir şey. Ama bu proje, beni çok heyecanlandırdı. O kadın olmak istedim, o kadını canlandırmak istedim” sözleriyle projeyi neden kabul ettiğini açıklıyordu. Ama işin aslı sonradan ortaya çıktı!

İlker Aksum

İlker Aksum, yıllar sonra verdiği bir röportajda, “20 Dakika dizisi, Arap bir prensin siparişiydi. 30 bölümlük bir işti. Bazen para için iş yapıyorsun, bazen üstüne para verdiğin projeler oluyor. Kör topal bu yaşa geldik” itirafında bulundu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz