Aleyna Tilki’nin “Retrograde” Şarkısı Hakkında Skandal İddia: “Tutmasın diye bir popçu dedikodu yayıyor!”

Aleyna

Haberler

24 Şubat 2021

Aleyna Tilki’nin “Retrograde” Şarkısı Hakkında Skandal İddia: “Tutmasın diye bir popçu dedikodu yayıyor!”

Genç şarkıcı Aleyna Tilki’nin yurt dışı atılımı çok ses getirse de eleştirenler de bol. İddiaya göre, bu kasıtlı bir kampanya olabilirmiş!

Aleyna Tilki

Genç şarkıcı Aleyna Tilki, henüz 20 yaşında olmasına rağmen attığı her adımla kendisinden söz ettiriyor. Her açıklaması ve fotoğrafı olay yaratan Aleyna Tilki, Exxen’de yayınlanan “İşte Bu Benim Masalım” dizisiyle de çok konuşuluyor. Ama ona göre yeterince söz edilmeyen bir durum var, ilk İngilizce şarkısı!

Dediklerini Bir Bir Yaptı!

aleyna tilki

Aleyna Tilki, 26 Şubat’ta “Retrograde” adındaki ilk İngilizce şarkısının klibini yayınlayacak. Genç şarkıcı, Warner Music Global firmasıyla hazırladığı “Retrograde”in söz ve müziği için dünyaca ünlü isimlerle çalıştı. Ünlü İngiliz şarkıcı Dua Lipa ve Amerikalı DJ Diplo’nun da şarkıda imzası var! Yani, ABD’ye gittiği zaman dediklerini teker teker yapmaya başladı. Klibinin teaser videosunu da YouTube kanalında yayınladı.

Ama Aleyna Tilki bu başarısını duyururken özellikle basına karşı sitem etmeyi unutmadı!

Desteklenmediğini Düşünüyor

Aleyna Tilki

Aleyna Tilki, “Bu sefer Amerika’da uzun zamanlar kalışıma, tüm çocukluğumu işime feda etmeme değdi” diyerek attığı büyük adımı duyurdu. Ama bize bir sitemi de vardı!

Aleyna Tilki story

Attığım tek bir adım bile her yerde haber olurken bugün, dünyada çıkacak olan şarkımı asla desteklemediniz. Size bazen küssem de sizi gerçekten sevdim” diyen Aleyna Tilki, basına sitem etmekte haklı gibi görünüyor. Çünkü çıkan haberler genellikle Aleyna Tilki’nin başarısını gölgelemek üzerine!

Anlaşmayla İlgili Şok İddialar

Aleyna Tilki

Posta’dan Uğur Alkapar, “Dünyaya Açılmanın Bedeli” yazısında Aleyna Tilki’nin yurt dışı atılımı hakkında bazı iddialar ortaya attı. İddiaya göre, Aleyna Tilki’nin sözleşme şartları çok ağır! Şartlara göre, Aleyna Tilki şarkılarının tüm haklarını devretti, satışlardan çok az pay alacak ve uzun yıllar başka bir şirkete geçemeyecek. Müzikal anlamda da şirketin sözünden çıkamayacak.

Dua Lipa

Diğer iddia ise Dua Lipa ile ilgili. İddiaya göre, şarkı önce Dua Lipa’ya önerilmiş ancak ünlü şarkıcı pek beğenmeyip düzeltmeler yapmış. Sonunda vazgeçince şarkı Aleyna Tilki’ye kalmış.

Dua Lipa Aleyna Tilki

Başkasının istemediği şarkıyı beğenip almak, müzik sektörü için çok sıradan bir durum. Neden başarısızlık olarak sunulduğunu anlayamadık. Bu tarz yazılar hakkında da başkalarının ortaya attığı korkunç iddialar var!

“Bir popçu dedikodu yayıyor”

Edis

Bir diğer köşe yazarı Oben Budak’ın konu hakkında başka iddiaları var. Dün akşam attığı tweetlerde skandal bir iddia ortaya attı: “İnsanlar nelerle uğraşıyor, Aleyna Tilki’nin İngilizce aksiyonu tutmasın diye bir popçu ve menajeri dedikodu yayıyormuş. Şarkı çok kötü olduğu için Dua Lipa kullanmayıp Aleyna’ya vermişmiş. Birileri taht oyunlarını yanlış anlamış.”

Oben Budak tweet

Oben Budak daha sonra ilk attığı tweeti sildi ve “Çıkmasını mı beklemeli eleştirmek için, ne yapmalı?” diye sordu.

Ama Oben Budak tweeti silse de bu konu hakkında sosyal medyada dedikodular dolaşmaya başladı bile. Söylenenlere göre bu kişi ünlü popçu Edis Görgülü. Umarız, bu iddiaların hiçbiri gerçek değildir!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz