Bakanlığa Tepkiler Sürüyor! Haluk Bilginer, Gürgen Öz ve Behzat Uygur da Bale Kararına Tepki Gösterdi

Aleyna

Haberler

29 Ocak 2021

Bakanlığa Tepkiler Sürüyor! Haluk Bilginer, Gürgen Öz ve Behzat Uygur da Bale Kararına Tepki Gösterdi

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın baleyi spor ilan etmesi gündemde bomba etkisi yaratmıştı. Sanat dünyasında bu karara tepkiler çığ gibi büyüyor.

Tartışma Nasıl Başladı?

Geçtiğimiz günlerde sanat camiasını ayağa kaldıran bir gelişme yaşandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın baleyi bir spor dalı ilan etmesi büyük tepki çekti. Kararın ardından, Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun “56 saatte bale antrenörlüğü” programı açması ise sanatçılar tarafından alay konusu oldu. Pek çok sanatçı karara karşı dururken, Gürgen Öz de Instagram hesabından yayınladığı video ile şaşkınlığını dile getirdi.

“Bu Kafaya Nasıl Geldiniz?”

blank

Paylaştığı videolarla sık sık gündeme gelen ünlü oyuncu Gürgen Öz de karara tepkisiz kalamadı ve bir video yayınladı. Alınan karara kahkahalarla tepki gösteren Gürgen Öz, “Arkadaşlar siz bu kafaya nasıl geldiniz? Bir dansçı bir dansçıyı kaldırıyor diye halterle aynı mı dediniz?” yorumunu yaptı.

“Rezil Oluruz!”

blank

“Bale rönesans döneminde ortaya çıkmış çok ciddi bir sanattır.” diyen Gürgen Öz, deyim yerindeyse kararı ti’ye aldı. Ünlü oyuncu, yayınladığı bu video ile tartışmaya katılmış oldu. Sanat dünyasında Gürgen Öz gibi kararı şaşkınlıkla karşılayan ve tepki gösteren pek çok ünlü isim yer alıyor.

Haluk Bilginer de Tepkisiz Kalamadı

blank

Ülkemizin en değerli sanatçılarından biri olan Haluk Bilginer de Instagram hesabından yaptığı paylaşımla şaşkınlığını dile getirdi. Paylaştığı fotoğrafın altına “Bale spor muymuş?” yorumunu yazan usta oyuncu, yaşadığı şaşkınlığı gözler önüne sererken, olaya tepkisiz kalamadı.

Spor Olsaydı 4 Yılda Bir Yapılırdı

blank

Olaya tepkisiz kalamayan bir diğer isim de Behzat Uygur oldu. Uygur, “Bale eğer bir spor olsaydı 4 yılda bir yapılırdı.” açıklamasıyla haklılığını ortaya koydu.

“Ya Sabır!”

blank

Bodrum Masalı ve Çatı Katı Aşk dizileriyle tanıdığımız Ezgi Şenler de tartışmaya katıldı. Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümü’nden mezun olan Şenler, “Küçük yaştan itibaren itibaren ömrümüzü verdiğimiz bale sanatını spor diye adlandırmak…Ya sabır!” diyerek sabır çekti.

Tepkiler Büyüyor

blank

Kararın açıklandığı günden itibaren tepki çekmesi, tartışmaları daha da artıracak gibi duruyor. Son olarak Gürgen Öz’ün katılmasıyla, tartışmanın sanat dünyasında yankıları sürüyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz