Covid-19 Aşısı İçin Gönüllü Olmuştu! Çağla Şıkel Yaptırdığı Aşının Gerçek Aşı Olduğunu Açıkladı

Aleyna

Haberler

15 Şubat 2021

Covid-19 Aşısı İçin Gönüllü Olmuştu! Çağla Şıkel Yaptırdığı Aşının Gerçek Aşı Olduğunu Açıkladı

Aralık ayında Covid-19 aşısı için gönüllü olan Çağla Şıkel, bugünkü programında gerçek aşı grubunda olduğunu açıkladı. Şıkel, gelişmelerle ilgili izleyicilerini sık sık bilgilendireceğini söyledi.

Çağla Şıkel

Ünlü sunucu ve manken Çağla Şıkel, geçtiğimiz aralık ayında Covid-19 aşısı için gönüllü oldu. Son aşama çalışmaları için gönüllü olan ünlü isim, aslında bilim ve sağlık adına büyük bir adım attı. Aşıya karşı olan şüpheleri azaltmak için de sosyal medyada aşı olduğu anları paylaştı ve “Virüsten korkun, aşıdan değil” dedi.  

Çağla Şıkel

Ama eleştirilerden kurtulamadı! Büyük bir kesim, Çağla Şıkel’e ayrımcılık yapıldığına ve herkesten önce gidip aşı olduğuna inandı. Neredeyse linç boyutuna varan eleştirilerin ardından, Çağla Şıkel bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

“8 bin vatandaştan biriyim”

Çağla Şıkel

Çağla Şıkel, Sağlık Bakanlığı’na başvurarak Çin aşısı için yapılan Faz-3 çalışmalarına gönüllü olarak katıldığını söyledi. “Bu çalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim” dedi ve ekledi: “Aslında bence siz benim aşı olup olmadığıma değil de, cesaretime inanamadınız.” Haklı!

Çağla Şıkel, sonra da sürecin nasıl devam edeceğini aktardı. Gönüllü çalışmalarında iki grup var. Bazı gönüllülere aşı, bazılarına da plasebo (gerçek olmayan aşı) uygulanıyor. Ama kime hangi aşının uygulandığını kimse bilmiyor. Ama Çağla Şıkel sonunda öğrendi!

Gerçekten Aşı Olmuş

Zamanında linç edenler rahatlayabilir, Çağla Şıkel gerçekten aşı olmuş! Ama bu ayrımcılığın değil cesaret edip çalışmalar için gönüllü olmanın bir sonucu.

Çağla Şıkel mesaj

Çağla Şıkel, önce ikinci doz aşı aldığı zaman yapılan çekimleri ekrana getirdi. Aşı sürecini tüm şeffaflığıyla paylaşan ünlü sunucu, kendisine gerçek aşı yapıldığını açıkladı.

Çağla Şıkel, “Bana plasebo uygulandığına yemin edebilirdim çünkü aşı olduktan sonra en ufak bir yan etki olmadı” dedi. Ünlü sunucu, bu hafta aşının ne kadar antikor ürettiğini ortaya çıkaran bir test yaptıracağını ve sonuçlarını yine programda paylaşacağını söyledi. Artık virüsle ilgili gelişmeleri takip etmek için en iyi programlardan biri de “Çağla ile Yeni Bir Gün” gibi görünüyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz