Diyetini Ödemeden Kahramanlık Yok! Ateşler Yakıldı Arayış Başladı: Bir Zamanlar Kıbrıs 6. Bölüm Fragmanı

Aleyna

Haberler

30 Nisan 2021

Diyetini Ödemeden Kahramanlık Yok! Ateşler Yakıldı Arayış Başladı: Bir Zamanlar Kıbrıs 6. Bölüm Fragmanı

TRT’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs, reyting listelerinde yükselmeye devam ediyor. Yayınlandığı günden itibaren bir çok diziyi finale sürükleyen dizide heyecan gittikçe artıyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs, 1963 yılında Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlangıcını ve etkilerini konu alıyor. O zamana kadar bir arada sorunsuzca yaşayan Türk’ler ve Rum’ların, Kanlı Noel olaylarının başlaması ile huzuru kaçıyor. Birçok Türk aile gibi, sakız tüccarlığı yapan Dereli ailesi de saldırıya uğruyor. Aile fertlerinin birbirini kaybederek göçe zorlandığı kaos ortamında Kemal Dereli, kendi ailesi ile birlikte göç etmek zorunda kalan diğer Türk’lere de önderlik ediyor. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi devam ederken, Türkiye’den Kıbrıs’a gizli görevle gönderilen Ankaralı, Lefkoşa’da olayların gidişatını değiştiriyor. Ankaralı’nın ve ayrı düştüğü nişanlısının yolu, Dereli ailesi ile kesişiyor.

5. Bölümde Neler Oldu?

blank

Kemal Dereli, Derviş’in yaşadığını, hatta eşi ve kızıyla bir arada olduğunu öğrendi. Onların yanına gitmek için yola koyulmuşken bir engelle karşılaştı: Ankaralı! Türk kökenli hasta ve doktorları teslim almak için Rum kesimine geçen Ankaralı, Samson’un onlara oyun oynayacağını farketti. Kemal, eşini ve kızını kurtarmak için bile bile Samson’un ölümcül tuzağına yürüdü. Diğer yanda ise Makaryos, Bereli’nin peşine düştü. SSCB ve KGB’nin de Makaryos’a destek vermek üzere oyuna girmesiyle Bereli için zor zamanlar başlamış oldu.

6. Bölümde İzleyenleri Neler Bekliyor?

Kemal ailesini kurtarabilecek mi? Kayıp nine bulunabilecek mi? Hep birlikte izleyip göreceğiz.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz