Düğünümüz Var Dostlar: Uyanış Büyük Selçuklu’nun Yıldız Oyuncusu Temmuz’da Evleniyor!

Aleyna

Haberler

9 Haziran 2021

Düğünümüz Var Dostlar: Uyanış Büyük Selçuklu’nun Yıldız Oyuncusu Temmuz’da Evleniyor!

TRT’nin sevilen dizilerinden Uyanış Büyük Selçuklu’da Faysal karakterine can veren İsmail Ege Şaşmaz, sevgilisi Hande Ünal’la 7 Temmuz’da nikah masasına oturmaya hazırlanıyor! Düğün için memleketi Manisa’yı tercih eden yakışıklı oyuncu; İstanbul’daki arkadaşları için de ayrı bir eğlence organize etmeyi planlıyormuş.

Tarihi Diziler Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Ülkemizde tutmaması imkansız olan iki dizi türü var. Biri dram (hele de gerçek bir hikayesi varsa), diğeri ise tarihi dizi. Yıllaaar önce Muhteşem Yüzyıl’ın başlatmış olduğu bu tarihi dizi furyası, bugün bile etkisini kaybetmeden popülerleşmeye devam ediyor. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın aşkını anlatan dizide; Osmanlı İmparatorluğunun ihtişamı ve başarıları da sıkça adından söz ettiriyordu. Ancak ön planda olan, entrika, taht savaşları ve aşktı!

blank

Ancak Muhteşem Yüzyıl’dan sonra yayınlanan tarihi dizilerin genellikle Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşuna yönelik, savaş ve aksiyon sahnelerinin ağırlıklı olduğunu görüyoruz. TRT’nin Diriliş Ertuğrul dizisinin başarısını bilmeyen yoktur. Engin Altan Düzyatan’ın Ertuğrul Bey’i canlandırdığı dizi yıllar boyunca TRT ekranlarını yaktı geçti. Diriliş Ertuğrul dizisinden sonra ise ATV’de Kuruluş Osman dizisi başladı. Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde çekilen dizide bu defa başrolde Burak Özçivit vardı!

Düğünümüz Var!

Ancak TRT’ye Osmanlı İmparatorluğu yetmemiş olacak ki; tüm dünyada “uzay” ve “gelecek” temalı diziler çekilmeye devam ederken biz Osmanlı’nın da gerisine giderek Selçuklu devletine kadar uzandık. Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle birlikte geçmişe gitme konusunda sınır tanımaz olduğumuzu tüm dünyaya kanıtladık!

Bugün ise Uyanış Büyük Selçuklu’da Faysal karakterini canlandıran İsmail Ege Şaşmaz’dan güzel bir haber aldık. 27 yaşındaki yakışıklı oyuncu sevgilisi Hande Ünal ile evleniyor! Çiftimiz 7 Temmuz’da nikah masasına oturmaya hazırlanıyor. Düğün için memleketi Manisa’yı tercih eden yakışıklı oyuncu; İstanbul’daki arkadaşları için de ayrı bir eğlence organize etmeyi planlıyormuş! Düğün fotoğrafları için takipteyiz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz