Edis’in Netflix Belgeseli Ünlüler Camiasını Birbirine Kattı: Cüneyt Özdemir’in Ardından Demet Akalın da Dahil Oldu!

Aleyna

Haberler

5 Ekim 2021

Edis’in Netflix Belgeseli Ünlüler Camiasını Birbirine Kattı: Cüneyt Özdemir’in Ardından Demet Akalın da Dahil Oldu!

Ülkemizde geniş bir kitleye hitap eden Netflix, her geçen gün Türkiye pazarına daha fazla önem vermeye ve yatırım yapmaya devam ediyor. Birçok yeni Türk dizisini bizlerle buluşturan Netflix, sadece kendi dizilerini ya da filmlerini değil aynı zamanda kültleşmiş yapımların da yayın hakkını kiralayarak bizlerle buluşturuyor. Geniş bir yapım yelpazesine sahip olan Netflix, son olarak ünlü popçu Edis’in hayatının anlatıldığı bir belgesel yayınladı ancak bu belgeselin ardından ortalık fena karıştı. İlk olarak gazeteci Cüneyt Özdemir, Edis’in, Netflix’e bu belgeseli parayla yaptırdığını iddia etti. Ardından da her konuda söyleyecek bir sözü olan Demet Akalın konuya dahil oldu ve belgeseli çok beğendiğini ifade etti. Sosyal medya ise Netflix’in Edis belgeselinden sonra ikiye bölündü. Bazı izleyiciler belgeseli çok beğenirken, bazı izleyiciler ise Tarkan gibi efsane isimler varken, Edis’in belgeselinin yapılmasının anlamsız ve gereksiz buldu. Bakalım Edis’in belgeseli ortalığı nasıl karıştırmış?

Edis’in Belgeseli Sosyal Medyada Olay Oldu!

Dünyanın en büyük yayıncılarından Netflix, geçtiğimiz yıllarda Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapmıştı. Günden güne Türkiye’deki abone sayısını katlayarak arttırmayı başaran Netflix, önceki yıllarda Türkiye pazarı için de bütçe ayırmaya başladı. İlk olarak Çağatay Ulusoy ile birlikte “Hakan Muhafız” dizisini hayata geçiren Netflix şimdilerde birçok proje ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son olarak ise ünlü popçu Edis’in belgeseli yayınlandı ancak belgeselin ardından ortalık fena karıştı. Starlight belgeselinin ardından Cüneyt Özdemir Twitter’dan şöyle bir tweet atarak tepkisini gösterdi; “Netflix’te Edis (pr bombardımanı-tanıtım-pohpohlama) belgeselini seyrediyorum. Belki benim hatam ama ben Edis’in, Tarkan’ı bile ün olarak bin kat geçmiş olduğunu fark edememişim. Aklıma bir şey takıldı. Bunu yayınlatmak için Netflix mi Edis’e para vermiş, Edis mi Netflix’e?”

blank

Bu olayın ardından her olaya yapacak bir yorumu olan Demet Akalın’dan yanıt gecikmedi; “Edis’i izliyorum. valla helal olsun sadece alkışlıyorum ve ben bu çocuğu seviyorum bulmuş akıl etmiş yapmış. Yapamayan düşünsün”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz