Exxen Dün Akşam Reyting Hüsranı Yaşadı! Exxen Dizilerinin İlk Bölümlerinin Reytingi Kötü Geldi

Aleyna

Haberler

6 Ocak 2021

Exxen Dün Akşam Reyting Hüsranı Yaşadı! Exxen Dizilerinin İlk Bölümlerinin Reytingi Kötü Geldi

2021’in ilk gününde yayın hayatına başlayan Exxen platformu 3 günde 500 binin üzerinde abone topladı. Ama televizyonda hüsran yaşadı!

Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen, 2021’in ilk günü yayın hayatına başladı. Önemli isimlerin başrol oynadığı diziler, talk showlar ve YouTuberların hazırladığı özel içeriklerle dikkat çeken Exxen, ilk üç günde 500 bin izleyici topladı! Ama teknik yetersizlikler, para vererek reklamlı içerik izleme gibi konular abonelerin canını sıktı.

Acun Ilıcalı gibi usta bir televizyoncunun doğru düzgün çalışmayan bir teknik altyapıyla yayına çıkması herkesi şaşırttı. Ilıcalı, durumun yoğunluktan kaynaklandığını söyleyerek sorunların çoğunu giderdiklerini duyurdu. En azından abonelik iptali vb. seçenekler geldi ve anasayfadaki sadece yazılım ekibinin görmesi gereken detaylar kaldırıldı!

İlk Bölümler TV8’de!

Exxen

Acun Ilıcalı, 500 bin aboneyi daha da artırmak adına çeşitli stratejiler planlıyor. Bunlardan ilki, dizilerin ilk bölümlerini sahibi olduğu TV8’de yayınlamak oldu. İçerik konusunda bazı eleştirilere maruz kalan Exxen için de bir nevi sınav yapılmış oldu. Dizilerden en dikkat çekeni ise -tahmin ettiğiniz gibi- yıllar sonra yeniden çekilen “Sihirli Annem”di. Ilıcalı’nın en küçük kızı Melisa için çektiği dizi pek de olumlu eleştiriler almadı!

Kadın cinayetlerini konu alan ve gerçek hayat hikayelerinden esinenlenen “Hükümsüz” ise platformun en beğenilen işlerinden biri oldu.

Platformun en iddialı işlerinden “İşte Bu Benim Masalım” müzikali ise ya çok beğenildi ya da yerin dibine sokuldu! Herkese hitap eden bir iş olmadığı için böyle tepkilerin gelmesi normal.

Ama kullanıcıların asıl üzüldüğü şey, yıllardır televizyonda tekdüze yapımlara mahkum edilmişken bu tarz bir çeşitliliğin hep dijital platformlarda olması!

Reytingler İç Açıcı Değil!

Aleyna Tilki

“Baraj” hariç neredeyse tüm dizilerin yılbaşı arası verdiği bir günde yayınlanan Exxen dizileri için sonuç pek iç açıcı olmadı.

Reyting sonuçları

Total listesinde “İşte Bu Benim Masalım” 15. olurken “Sihirli Annem” 22. oldu. “Hükümsüz” ise 23. sırada yer aldı.

Sihirli Annem

AB listesinde “İşte Bu Benim Masalım” 11. sırada, “Sihirli Annem” ise 12. “Hükümsüz” ise 19. sırada yer aldı. Dijital platformlara üye olmaya daha yatkın bir kitle kabul edilen AB’de sonuçların daha iyi olması dikkati çekti.

Yine de, neredeyse tüm dizilerin ara verdiği bir günde gelen reyting sonuçları pek iç açıcı değil. Çoğu insan platforma çoktan üye olmuş ya da bazı sosyal medya kullanıcılarının bahsettiği gibi “başka yollardan” izlemiş!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz