Diriliş Ertuğrul 145. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Yeni Bölümde Neler Olacak?

0 oy

Diriliş Ertuğrul 145. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Yeni Bölümde Neler Olacak?

Spot: Diriliş Ertuğrul dizisinin 145. bölüm fragmanı yayınlandı. Yaralanan Bamsı’nın yaşayıp yaşamayacağı merak yarattı.

Metin Günay’ın yönetmenliğini yaptığı, Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, İlker Aksum, Hande Soral, Didem Balçın, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Ali Ersan Duru, Şafak Başkaya, Ayberk Pekcan, Kayra Şenocak, Arif Diren, Burçin Abdullah, Orçun İynemli, Emre Üçtepe, Kerem Bekişoğlu ve Ali Buhara Mete’nin başrollerin paylaştığı Diriliş Ertuğrul dizisinin 145. bölüm fragmanı yine nefesleri kesti. Osmanlı’nın kuruluş evrelerinin anlatıldığı dizi, Ertuğrul Bey’in bu uğurda verdiği mücadeleleri seyirci ile paylaşıyor. 144. bölüme kadar gelen dizisinin 145. bölüm fragmanı yayınlandı. Bu fragmanda en çok dikkat çeken ise Bamsı’nın yaralanıyor olduğu. Seyirci tarafından en çok sevilen karakterlerden bir tanesi olan Bamsı ölecek mi sorusu ortalıkta dolaşmaya başladı. Dizinin sıkı takipçileri elbette Bamsı’nın ölmesini istemiyor.


Diriliş Ertuğrul 144. Bölümünde Neler Oldu

Uranos’u yakalayan Ertuğrul Bey onu öldürür. Zangoç’un gerçek kimliği ortaya çıkar. Zangoç’un Dragos olduğundan emin olan Ertuğrul Bey, onu elinden kaçırır. Tam zindana atılacağı sırada Zangoç kaçar ve tüccar kılığında Söğüt’ten çıkar. Söğütten çıktıktan sonra kendi kimliğine geri dönen Zangoç, Dragos olarak Uranos’un intikamını alacağına dair yemin eder. Beybolat ise oğlu Aybars’a karşılık Bamsı’dan Alıncak’ı ister. Bamsı bunun bir tuzak olduğunu anlamaz ve Alıncak’ı teslim eder. Bütün bunların bir plan olduğunu anlayan Ertuğrul Bey, Bamsı’yı kurtarmak için harekete geçer. Her zaman ki gibi Ertuğrul ona yoldaş olanları yarı yolda bırakmayacak, son ana kadar mücadele etmeye devam edecektir.

Diriliş Ertuğrul 145. Bölüm Fragmanı

Ertuğrul savaş hazırlıklarına devam ediyor. Gireceği bu savaş ve daha önceki müdahaleleri Osmanlı Devleti’nin de temellerini atacak. Ertuğrul Bey’in "Türk'ün mefkuresinin yeniden hayat bulacağı İslam aleminin en uçtaki sancağı olacaktır Yeni Hisar" şeklindeki sözleri ise dikkat çekiyor. Fragmanın en dikkat çeken tarafı ise Bamsı’nın ağır yaralanması. Kafalarda Bamsı ölecek mi diye soru işaretleri yaratan bu sahnenin devamı ise dizinin 145. bölümünde alınacak. İmparatorun fidye teklifini hiçbir fidyenin şehitlerinin kanına bedel olmayacağını söyleyerek geri çeviren Ertuğrul, Albastı’nın kimliğini ise İlbilge Hatun’a açıklar. İlbilge Hatun’un burada bir seçim yapması gerekmektedir. Ertuğrul ve Albastı arasından yaptığı seçimde Ertuğrul’un yanında olduğunu açıklar. Dizi her Çarşamba TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Bamsı’nın ölüp ölmediği, Ertuğrul’ın yeni hamlelerinin ne olacağı bu bölümde açığa çıkacak.