Hadise Rap Camiasına Karşı Direniyor! O Ses Türkiye Rap’e Hadise-Eypio Tartışması Damga Vurdu

Aleyna

Haberler

3 Nisan 2021

Hadise Rap Camiasına Karşı Direniyor! O Ses Türkiye Rap’e Hadise-Eypio Tartışması Damga Vurdu

Ünlü şarkıcı Hadise, Exxen’de yayınlanan “O Ses Türkiye Rap”in en tartışmalı ismi olmaya devam ediyor. Ama daha önce de dediği gibi “savaşı daha az olmuyor.”

Acun Ilıcalı Exxen

“Televizyon dahisi” lakaplı Acun Ilıcalı’nın dehası dijitalde işlemedi. Ünlü televizyoncu, geçtiğimiz ocak ayında yayına başlayan dijital platformu Exxen’e tam 900 milyon TL yatırdı. Ama tuhaf ücret politikaları, teknik yetersizlikler, içeriklerin yetersiz olması ve sorgulanan kalitesi vs. derken, Exxen yerden yere vuruluyor!

Acun Ilıcalı Müge Anlı

Sosyal medya yorumlarına bakacak olursak, Exxen’deki hüsranın en önemli sebebi içerik sayısının çok kısıtlı olması. Netflix ve BluTV gibi platformlar abonelerini yerli ve yabancı yapımlara doyururken, Exxen’i Hasan Can Kaya tek başına sırtlamaya çalışıyor! Hal böyle olunca, Acun Ilıcalı, bu kez televizyonun efsane isimleriyle görüşmeye başladı. En heyecan veren gelişmeler ise “Leyla ile Mecnun” dizisinin geri dönme ihtimali ve Müge Anlı’nın çekeceği belgesel! Ama bu projeler başlayana kadar Exxen’i ayakta tutması beklenen bir şey daha var, “O Ses Türkiye Rap”!

Hadise Soru İşareti Yarattı

O Ses Türkiye jüri

Acun Ilıcalı’nın en sevilen programlarından “O Ses Türkiye”, bu sezon ekrana gelmedi. Ama onun yerine daha bomba bir gelişme yaşandı. Yıllardır çok istenen “O Ses Türkiye Rap”, Exxen için hazırlanmaya başladı. Ama jüri açıklandığında herkesi bir sürpriz bekliyordu.

O Ses Türkiye Rap jürisi

Çıkan haberlerden sonra hepimiz jüride Ceza ve Sagopa Kajmer gibi isimleri beklerken, Eypio, Murda ve Mero ile karşılaştık. Daha da ilginci, jüride ünlü popçu Hadise de vardı! Hadise, “O Ses Türkiye” jürisinin değişmeyen bir ismi olabilirdi ama rap yarışmasında ne arıyordu? Çok ağır eleştiriler alan Hadise, Instagram’da rap tarzındaki bir parçasını paylaşarak kendini savundu.

Bu hamle eleştirileri bitiremedi tabii ki. İlk bölüm fragmanı yine, “Hadise kesinlikle Acun Ilıcalı’nın bir sırrını biliyor, başka açıklaması olamaz” yorumlarıyla doldu taştı!

Hadise vs. Rap Camiası

Hadise

Yarışma başladığında da, Hadise’nin rap camiasına ve ön yargılara karşı bir savaş verdiğini gördük. Programdan gelen videoların yarısında Hadise, rapçi olmadığı için kendini savunmak zorunda kalıyor. Ama bu yüzden pes etmeyeceğini de, “Savaşım daha az olmayacak” sözleriyle vurguluyor!

Bu hafta yayınlanan bölümde de, Hadise’nin kendisini iyice kabul ettirdiğini gördük.

Eleştiriler hala devam etse de, Hadise emin adımlarla ilerliyor. Böyle devam!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz