Kendini Tutamadı! MasterChef’in Sevilen Jürisi Somer Sivrioğlu’nun Büyük Utancı: “Çocuk Kadar…”

Aleyna

Haberler

4 Ağustos 2021

Kendini Tutamadı! MasterChef’in Sevilen Jürisi Somer Sivrioğlu’nun Büyük Utancı: “Çocuk Kadar…”

Fenomen yarışma “MasterChef”in sempatik jüri üyesi Somer Sivrioğlu, son günlerde yaptığı paylaşımlarla dikkati üzerine çekiyor. Son olarak, bir çocuk kadar olamadığımızı söylemesi herkesi mahcup etti.

Dönüşü Muhteşem Oldu

Somer Sivrioğlu

Somer Sivrioğlu, TV8’in fenomen yarışması “MasterChef”in en sevilen jüri üyelerinden biri. Daha önce pek çok kez denenen ama tutmayan “MasterChef”in artık bu kadar sevilmesi zaten üç şefin de birbirini muhteşem bir şekilde tamamlaması sayesinde oldu! Yüksek lisans eğitimi için gittiği Avustralya’da yıllarca kendi restoranını işleten ve Türk yemeklerini tanıtan ünlü isim, yarışmanın Avustralya versiyonunda da jüri üyesi olarak yer aldı. Türkiye’ye “MasterChef” ile kendini tanıtan ünlü isim, eşsiz bilgisi ve sempatikliğiyle çok sevildi.

Avustralya’yı Andı

Yangın

Son günlerde bir türlü kontrol altına alınamayan orman yangınları Türkiye’nin en büyük sorunu haline geldi. Böylece, bilim insanlarının yıllardır uyardığı ve şiddeti giderek artan iklim krizi için hiçbir politika ve eylem planının olmadığı ortaya çıktı. Daha doğru düzgün bir yangın söndürme uçağı bile yoktu! Çaresiz kalındığı için başka ülkelerden yardım isteyenler de bazı kesimler tarafından hain ilan edildi. Geçtiğimiz yıl aylarca yanan Avustralya’nın hiç yardım istemediğini iddia edenlere ise en sert yanıt Somer Sivrioğlu’ndan geldi. Avustralya’da da yaşadığını söyleyen ünlü isim, ciddi yardım çağrıları yapıldığını ve yangınların üstesinden dayanışmayla gelindiğini söyleyerek iddiaları yalanladı.

Mahcup Oldu

Fridays For Future

Türkiye’de ve dünyada iklim krizine aldırış etmeyenler, bu konuya dikkat çekenlerle genellikle alay ediyor. Geleceğini kurtarmak isteyen çocuklardan oluşan ve Greta Thunberg’in öncülük ettiği Fridays For Future adlı iklim grubu da bundan nasibini alıyor. Otizmli olmasıyla bile dalga geçilen Greta Thunberg’in ne kadar haklı olduğu ise gün geçtikçe ortaya çıkıyor!

Somer Sivrioğlu story

Somer Sivrioğlu da bunun farkında olacak ki, hepimizi yıllardır uyaran iklim aktivisti çocukları andı. “Şu çocuk kadar olamadık hiçbirimiz” diyerek Greta Thunberg’in sözlerini paylaşan ünlü isim, herkesi çok mahcup etti. İklim krizinden kaynaklanan afetlerin dünyanın her yerinde arttığını söyleyen Greta Thunberg, ilk yapılması gerekenin bu konuda büyük bir kamuoyu ve medya baskısı olduğunu söyledi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz