TRT Güney Kore Kuşağının Misafirleri: Kralın Kızı Oyuncuları

Aleyna

Haberler

3 Şubat 2021

TRT Güney Kore Kuşağının Misafirleri: Kralın Kızı Oyuncuları

Kralın Kızı, birçok kişi tarafından oldukça beğenilen bir Kore dizisi. Orijinal adı “Soo Baek-hyang”. Tarihi anlatım, romantizm ve drama ögelerini bir araya getiren yapım ülkemizde TRT 1 ekranlarında yayınlandı. Orijinali 30’ar dakikadan 108 bölüm olan dizi Türk televizyonlarında iki bölüm birleştirilerek toplamda 54 bölüm şeklinde verildi. Hafta içi her gün yayınlanan dizi yaklaşık 1,5 ay sonunda final yaptı. Ve ekranlara geldiği dönem boyunca da büyük ilgi topladı.

Kralın Kızı, Kore’de de heyecanla takip edilen bir dizi. Kore televizyonlarında 2013 yılında ekranlara gelen yapım tarihi bir döneme tanıklık ediyor. Dizide hikaye kendinin basit bir köylü kızı sanan Solnan çevresinde dönüyor. Solnan; köyünde annesi Chaehwa, üvey babası Kuchon ve kız kardeşi Solhi ile sade ve mutlu bir yaşam süren bir genç. Ve kendisinin aslında Kral Moo Yung’un kızı olduğundan haberi yok. Mutlu bir şekilde yaşayan bu ailenin hayatı köylerine düzenlenen bir saldırı ile tamamen değişiyor. Anne ve babaları ağır yaralanan kızlar köyden kaçmak zorunda kalıyor. Fakat bu arada ölüm döşeğindeki anne kızı Solhi’ye ablası Solnan’ın aslında kralın kızı olduğunu söylüyor. Bu durumu fırsat bilen Solhi de ablasını terk ederek saraya ulaşıyor ve kendini prenses olarak tanıtıyor. İşte dizi, tüm bu olaylara, Solnan’ın kaderini çalan kardeşi Solhi ile arasında geçenlere ve kralın geçmişte yaptığı bazı değişikliklerin yarattığı etkiye odaklanıyor. 

Kralın Kızı dizisinin konusu kısaca bu şekilde. Biz şimdi biraz Kralın Kızı oyuncuları üzerinde durmak istiyoruz. Ülkemizde çok popülerleşen Kore dizilerinin birbirinden başarılı isimlerine ışık tutmak niyetindeyiz. Eğer siz de merakla izlenen bu dizinin kadrosunu daha yakından tanımak istiyorsanız bizi takip edebilirsiniz!

Solnan – Seo Hyun-Jin

Solnan, dizinin masum karakterlerinden. Aslında babası kral. Yani kendisi de prenses. Ama onun bundan haberi yok. Çünkü annesi yıllarca bu durumu bir sır olarak saklamış. Durumdan habersiz Solnan da annesi, üvey babası ve kardeşi ile köyde sakin bir hayat süren bir genç olarak karşımıza çıkıyor. Saf ve naif bir karakter. Hayatını seven bir kadın. Ama elbette her mutluluk gibi Solnan’ın ki de bir gün bitiyor. Prens Jimnu askerleriyle Solnan’ın yaşadığı köye saldırıyor. Bu sebeple annesi ve üvey babasından ayrılmak zorunda kalan Solnan kısa zamanda gözü yükseklerde olan kardeşi Solhi’nin de ihanetine uğruyor. Yaşadıkları ile savrulurken hayat Solnan’ı karşısına gerçek aşkı çıkarıyor. 

Kralın Kızı oyuncuları listesinin en başında Solnan karakterine hayat veren Seo Hyun-Jin var. 27 Şubat 1985 yılında Güney Kore’nin başkenti Seul’de doğan güzel oyuncu kesinlikle yaşını belli etmiyor. Onu gören daha 20’lerinde sanır! Neyse, biz kendisinin hayat hikayesi ile devam edelim. Seo Hyun-Jin’in asıl çıkışı şarkıcılık ile olmuş. 2001 yılında M.I.L.K. isimli grubun ana vokalisti olarak ortaya çıkmış güzel isim. 

blank

Dongduk Üniversitesi Pratik Müzik Bölümünden mezun olan Seo Hyun-Jin’in ilk oyunculuk tecrübesi ise The Sound of Music isimi müzikal. Bu yapımdan sonra ekranlarda daha çok görünmeye başlayan yetenekli oyuncu, esas çıkışını başrol olarak yer aldığı romantik komedi televizyon dizisi Another Miss Oh ile yaptı. Tüm bunların ardından hem sinema hem de televizyon dünyasında farklı yapımlarda rol alan ismin birçok önemli ödülü kazanmışlığı da var. Bir dönem Eric Moon ile adı anılan  Seo Hyun-Jin, özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih edenlerden. 

Solhi – Seo Woo

blank

Solhi, ablası Solnan’ın aksine, köyde yaşamaktan çok da memnun olmayan biri. Gözü her zaman yükseklerde. Her zaman daha fazlasını isteyen, hırslı bir kadın. Bu nedenle yaşadığı yer ona asla yetmez ve içinde kötülük tohumları büyümeye başlar. Annesinin yaralandığı gün ona itiraf ettiği çok önemli bilgiyi de kendi lehine kullanmaya karar verir.

Kendi küçük dünyasında mutluluk içerisinde yaşayan ablasının aslında kralın kızı olduğunu öğrenince içinde büyük bir kıskançlık ateşi yanmaya başlar. Çünkü daha fazlasını isteyen kendisiyken tüm imkanlara ulaşabilecek olan ablasıdır. İşte bu durumu kendine yediremez Solhi ve ablasına ihanet etmeye karar verir. Onu atlatır ve saraya doğru yola koyulur. Burada ölen annesinden bahseder ve kendini kralın kızıymış gibi tanıtır. Böylece sarayda prenses olarak yaşamaya başlar. Ama işler kralın daha önce yaptığı değiş tokuşlar ve ablası Solnan’ın yolunun kesiştiği kişiler sebebiyle Solhi’nin istediği gibi gitmeyecektir. 

Solhi karakterini ekranlara Seo Woo taşıyor. 7 Temmuz 1985 tarihinde Seul’de dünyaya gelen oyuncunun gerçek adı Kim Moon-Joo. Kendisinden büyük 2 kız kardeşi olan Seo Woo 8 yıl boyunca geleneksel Kore dansları, keman ve paten dersleri almış. Kendisi Konkuk Üniversitesinden mezun. En küçük kardeş olmanın avantajlı yanlarını doyasıya yaşayan güzel oyuncu, geleneksel Kore aile yaşantısı içerisinde büyümüş. Oyuncu olmak gibi bir hedefi yokmuş ilk etapta. Ama sonradan işler değişmiş. Kendisi ilk olarak reklam filmlerinde boy göstermeye başlamış. Sonrasında oyunculuk konusunda azimle ilerlemiş.

blank

Seo Woo’nun büyük çıkışı Crush and Blush isimli kara komedi türündeki film ile oldu. Bu rolü ona hem büyük bir hayran kitlesi kazandırdı hem de birçok ödüle aday olmasını sağladı. Ve bu adaylıklardan bazıları ona ödül de getirdi. Kariyerinin bu yapımla kazandığı hız aynı ivmeyle devam etti. Hem televizyon hem de sinema alanında birbirinden farklı birçok projede yer alan isim, canlandırdığı her karakterin altından başarıyla kalkan oyunculardan. 

Chae-Hwa – Myung Se-Bin

blank

Chae-Hwa, Solnan ve Solhi’nin anneleri. Genç yaşta yaşadığı bir aşk sonrasında geleceğin prensesini dünyaya getirir. Ama o dönemde ne o ne de aşığı bu durumdan haberdar değildir. Chae-Hwa, Jung Sung-Mo ile aşk yaşar. Ama o dönemde bu adam yalnızca General Japyung bir generaldir. İkili birbirine kavuşamadan eski kral ölür ve onun yerine Jung Sung-Mo geçer. Fakat bu Chae-Hwa’nın aşkına kavuşması için yeterli değildir. Yaşanan olaylar hamile olduğunu bilen ve doğacak çocuğu için endişelenen genç kadını intihara sürükler. Fakat Chae-Hwa’nın kaderinde henüz ölüm yoktur. Aksine kurtarıcısı onu beklemektedir. 

Chae-Hwa olarak izlediğimiz isim Myung Se-Bin. 10 Nisan 1975 tarihinde Seul’de dünyaya gelen isim yalnızca kadınlara eğitim veren Dongduk Üniversitesinde tekstil üzerine eğitim almış. Kökleri Seochok Myeong klanına dayanan Myung Se-Bin üniversitede okurken 90’ların ünlü Koreli ismi Shin Seung-Hun’un klibinde rol almış. Bu klipten sonra kendisi model ve reklam yüzü olarak boy göstermeye başlamış. Kralın Kızı’na kadar rol aldığı televizyon dizilerinden en bilinenler ise şunlar: Purity, Paper Crane, Into the Sun, Three Sisters. Avukat Gang Ho-sung ile 2007 yılında evlenen ve yalnızca 5 ay sonra boşanan güzel oyuncu özel hayatını saklamayı tercih ediyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Se Bin (@sb_myung)’in paylaştığı bir gönderi

Goo-Chun – Yoon Tae-Young

blank

Goo-Chun, Chae-Hwa’nın koruyucu meleği. İntihar etmeye çalışan genç kadını bulan Goo-Chun, onu gördüğü anda aşık olur. Sağır ve dilsiz bu genç adam ilk görüşte aşık olduğu kadın Chae-Hwa’nın çocuğuna babalık yapar. Çok sadık bir eş ve çok iyi bir karakter olarak karşımıza çıkan Goo-Chun, sevdiği kadının kalbini tamamen kazanamasa da onunla mutlu olmanın bir yolunu bulur. Zaten Chae-Hwa da bu iyilik meleği adama çok düşkündür ve onun için yaptıklarına minnettardır. Evlenen çiftin bir tane de kızları olur. Goo-Chun karısı ve kızları ile beraber köyde kendi halinde yaşarken saldırı günü gelip çatar. Saldırıda ağır yaralanan bu iyi yürekli adam sonrasında hayata gözlerini yumar. 

Kralın Kızı oyuncuları arasında yer alan Yoon Tae-Young, 3 Ekim 1974 tarihinde Güney Kore’nin Yeongcheon isimli şehrinde dünyaya gelmiş. Kendisi Samsung Electronics’in CEO’su ünlü Koreli iş adamı Yoon Jong-yong’un tek oğlu. Illinois Wesleyan Üniversitesinde işletme üzerine eğitim alan tecrübeli oyuncu kariyeri boyunca birçok dizide ekranlara geldi. En bilinen dizileri ise The Legend ve Strike Love. 2007 yılında rol aldığı bir dizinin setinde tanıştığı aktris Im Yoo-Jin ile evlenen ünlü oyuncunun bir kızı var.

blank

Yoon Tae-Young hakkında bir bilgi daha verelim. Kendisi 2018 yılında alkollü bir şekilde araç kullanırken bir kazaya karıştı. Ve bu kaza dönemindeki tavrı saygın kişileri ciddi anlamda rahatsız etti. Bu nedenle yapımcılar o dönem rol aldığı 100 Days My Prince dizisinden ayrılmasını istedi. Kendisini o zamandan beri ekranlarda göremedik. 

Prens Jimnu – Jeon Tae-Soo

blank

Prens Jimnu, kadınlara düşkünlüğü ile bilinen bir adam. Eskiden kral olan babasının ölümünden sorumlu tuttuğu kişilerden intikam almak üzere yola çıkan bu adam Solnan’ın köyüne saldırır. Bu saldırıda diğer köylülerle beraber Solnan’ın annesinin ve üvey babasının ölümüne de sebep olur. Yani kendisi Solnan ile Solhi’nin hayatını değiştiren isim de diyebiliriz. Ama aslında Prens Jimnu’nun hayatı da kendi bildiğinden oldukça farklı. Çünkü babasından sonra kral olan Jung Sung-Mo’nun ondan gizlediği çok önemli şeyler var. 

2 Mart 1984 tarihinde Boryeong şehrinde dünyaya gelen Jeon Tae-Soo maalesef artık aramızda değil. Yaşamı boyunca birkaç farklı dizide rol alan ismin ablası oldukça ünlü bir aktris olan Ha Ji-Won. 21 Ocak 2018’de hayata gözlerini yuman oyuncunun o dönem ölüm sebebi açıklanmamıştı. Fakat genç oyuncunun ölümünden önceki dönemde depresyon tedavisi gördüğü söyleniyordu. Tabii ölümü ile bu durumun bir ilişkisi var mı, bilemiyoruz. 

blank

Myung – Jo Hyun-Jae

blank

Myung, hayatı yılan hikayesine dönmüş karakterlerden biri. Kendisi aslında ölen eski kralın oğlu. Ama kendisinin bu durumdan tam olarak haberi yok. Bu nedenle esas veliaht olduğunun da farkında değil. Ama ne olursa olsun, ülkesine çok düşkün biri. Kralı ve ülkesi için yapamayacağı şey yok. Bu şekilde bir hayat süren Myung’un yaşamı ise beklenmedik bir aşk sebebiyle tepe taklak olur. Solnan ile karşılaşan ve kaderin kendisine oynadığı oyunlardan habersiz olan bu genç adam, dizinin en masum karakterleri arasında.

Kralın Kızı oyuncuları listesinde yer alan isimlerden biri de Jo Hyun-Jae. Kendisinin son dönemlerde oyunculuk serüvenine tanık oluyoruz ama aslında onu ilk olarak şarkılarıyla tanıdık. 9 Mayıs 1980 tarihinde Seul’de dünyaya gelen ismin Guardian isminde bir müzik grubu vardı. 2000’lerin başında çok popülerleşen bu 4 kişilik grup zaman içerisinde dağıldı. Müzik kariyerindeki yükselişle beraber televizyon projelerinde de boy göstermeye başlayan Jo Hyun-Jae birkaç sinema filminde de rol aldı. Zamanında albümleriyle ödülleri toplayan ismin oynadığı diziler arasında da ödüllü yapımlar var. 2018 yılında 3 yıldır birlikte olduğu profesyonel golf oyuncusu Park Min-Jung ile dünya evine giren ismin bir de minik oğlu var. 

Nasıl da tatlılar!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

JO HYUNJAE (@jo_hyunjae)’in paylaştığı bir gönderi

Kral Muryeong – Lee Jae-Ryong

blank

Kral Muryeong, ölen kralın sadık dostlarından. General Japyung olarak anılıyordu. Kendisinden Chae-Hwa karakterini anlatırken de bahsetmiştik hatırlarsanız. Kral ölünce onun yerine imparatorluğun başına geçen ve yeni artık Kral Muryeong olarak anılan karakter gençliğinde Chae-Hwa’ya aşık olmuştur. Ve bildiğiniz gibi bu aşkın bir de mevyesi var. Adı, Solnan. Bunun yanında Kral Muryeong’un bir de oğlu var. Ama oğluyla ilgili bir de sırrı saklamakta. Hem kendi oğlunu hem de gerçek veliahtı korumak için uğraşan bu adam, geçmişte ilerleyen dönemde gençlerin hayatını tamamen değiştirecek bir karar verir.

24 Eylül 1964 tarihinde dünyaya gelen Lee Jae-Ryong Sangdo; General Hospital, Foolish Love ve Goodbye Solo gibi ünlü Kore dizilerinde rol almış oldukça tecrübeli bir isim. Üniversitede gazetecilik üzerine eğitim gören başarılı isim bir şekilde kendini oyunculuk yaparken bulmuş. Küçük projelerle başladığı sektörde yeteneği ve azmi sayesinde hızla ilerlemiş. Zaten kendisinin birçok ödülü de bulunuyor. 1995 yılında ünlü Güney Koreli aktris Yoo Ho-Jeong ile evlendi. Çiftin bir kızı bir de oğlu var. 

blank

Kıralın Kızı Dizisi Hakkında

Kralın Kızı oyuncuları listesinin ana isimleri bu şekilde. Elbette bunun dışında diziye dahil olan karakterler de var. Fakat olaylar bahsettiğimiz bu isimlerin etrafında dönüyor. Ve doğrusunu söylemek gerekirse, bazı karakterlerin hayat hikayeleri o kadar karmaşık ki iyi ki daha fazla isimle karşılaşmıyoruz diyorsunuz izlerken.

Tabii diziyi bu şekilde yorumlamamız sizde kötü bir izlenim bırakmasın. Yapım oldukça başarılı. Karmaşık gibi görünen hikayesi zamanla çözülüyor ve bu süreçte izleyiciyi bir merak dalgası içerisine alıyor. Hikaye toplamda 50’şer dakikalık 108 bölümden oluştuğu için de sıkmadan sonuna kadar gidebiliyorsunuz. Tabii dizi artık TRT 1 ekranlarında yayınlanmıyor. Şu an Güney Kore dizi kuşağında başka yapımlar var. Fakat siz dijital ortamda diziyi satın alarak ya da dizinin yayın haklarını bulunduran platformlardan yapımı rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Entrika seviyor, dönem dizilerinden hoşlanıyor ve Güney Kore tarzında yapımları izlemekten keyif alıyorsanız Kralın Kızı dizisine de bir şans vermenizi öneririz. 

Riverdale Oyuncuları

The 100 Oyuncuları

La Casa de Papel Oyuncuları

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz