Kıyamet Sonrası Hayatta Kalmaya Çalışanlar: The 100 Oyuncuları

Aleyna

Haberler

31 Aralık 2020

Kıyamet Sonrası Hayatta Kalmaya Çalışanlar: The 100 Oyuncuları

The 100; Kass Morgan’ın aynı ismindeki eserinden uyarlanan, başarılı bir dizi. 7 sezon içerisinde 100 bölümü yayınlanan ve 2020 yılının eylül ayında final yapan dizi; dram, gizem ve bilim kurgu türlerini bir araya getiren bir yapım. Bu süreçte birçok başarılı ismi ekranda uzun uzun izlememizi sağlayan The 100, ilk yayınlandığı tarihten beri oyuncuları ile de dikkatleri üzerine topluyor. Biz de sizlere The 100 oyuncuları hakkında merak edilenleri sunacağız. Ama önce diziyle ilgili genel bilgileri de paylaşalım.

Amerika Birleşik Devletleri yapımı dizinin proje tasarımcısı Jason Rothenberg. Dizinin çekimleri ise ABD, Kanada ve Britanya Kolombiyası’nda yapılmış. The 100 konusu itibariyle kıyamet sonrası olarak tanımlanabilecek bir dönemle ilişkili. 97 yıl sonra dünya yüzeyi radyasyon sebebiyle yaşanamaz hale gelir. Bu nedenle bilinen tek hayatta kalan insan topluluğu, uzay istasyonu şeklinde kurulan yerlerde yaşayanlardır. Bu istasyonlar Ark isimli tek bir bölgede birleşir. Fakat kalabalık sebebiyle kaynak kıtlığı baş gösterir. Bu nedenle 18 yaşından büyük tüm suçlular uzay boşluğuna atılarak cezalandırılır. Bu arada bir fikir geliştirilir. Kaynakların tükenmekte olduğu Ark’ı hayatta tutmak için 18 yaş altındaki 100 suçlunun dünyaya gönderilmesine karar verilir. Fakat dünyada hayatta kalmayı başarmış olan bir grup insan, bu ziyareti hoş karşılamayacaktır. 

Diziyle alakalı önemli noktalara değindik. Artık The 100 oyuncuları üzerine uzun uzun konuşabilir, bu başarılı isimleri daha yakından tanıyabiliriz.

Clarke Griffin – Eliza Taylor

Clarke, babasının ölümüyle yüzleşmeye çalışırken başını belaya sokar ve kendini hapiste bulur. Annesi ise Ark’ta doktor olarak görev yapan Abigail’dir. Kendine güveni yüksek olan Clarke, çevresindekilere kolay kolay güvenmez. Dünyaya gönderilecek ekipte yer alacağını duyunca liderlik duyguları harekete geçse de iniş sonrasında olaylar onun beklemediği gibi gelişir. Ama cesareti ve zekası ile diğerlerinden ayrılan bu kadın, dünyadaki araştırma görevi boyunca yeteneklerini sergileyebileceği birçok olayla karşılaşır. 

Eliza Jane Taylor-Cotter, The 100 oyuncuları listesinin Avustralyalı isimlerinden. 24 Ekim 1989 tarihinde Melbourne’de doğan oyuncu, ününü ülkesinde yayınlanan “Neighbours” adlı pembe diziye borçlu. Daha 14 yaşındayken yalnızca 2 bölüm rol aldığı bu yapımla kendisinden sıklıkla söz ettirmeye başlayan güzel isim, sonrasında birçok farklı dizi ve filmde rol aldı. Ama Türkiye’de tanınmaya başlaması The 100 ile oldu diyebiliriz. Eliza Taylor, 2019 yılında The 100 dizisindeki rol arkadaşı Bob Morley ile dünya evine girdi. Sosyal medyada hem eğlenceli hem de çılgın fotoğraflarını sık sık paylaşan başarılı ismin yeni yapımlarını heyecanla bekliyoruz!

Ne kadar tatlı bir aile!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Eliza Taylor (@elizajaneface)’in paylaştığı bir gönderi

Dr. Abigail Griffin (Abby) – Paige Turco

blank

Abigail, Ark istasyonunun doktoru. Kızı Clarke’a çok düşkün olan bu karakter istasyonun yönetim ekibinde de yer alır. Görev bilinci sebebiyle yaşadığı olaylar kızıyla arasının açılmasına neden olur. Zaman içerisinde Ark’ın sertleşen kurallarına ve düzenine karşı koyduğu için yönetimden atılan bu kadının hayatı kızının dünyaya gönderilmesi ile değişir. 

Paige Turco hayat veriyor bu karaktere. Paige Turco ülkemizde de dünyada da ilk olarak All My Childen dizisiyle ünlü oldu. Ardından birçok dizide rol alan ünlü isim, 17 Mayıs 1965 tarihinde doğmuş. Doğum yeri ise Boston. Yaklaşık 14 yıl İrlandalı aktör Jason O’Mara ile evli kalan oyuncunun bu ilişkiden David isminde bir oğlu var. Ayrıca ünlü dizi oyuncusu sosyal medyadan uzak durmayı tercih edenlerden. 

Finn Collins – Thomas McDonell

blank

Sempatik ve sağ duyulu davranışlarıyla ön plana çıkan Finn’in hapse girmesi tam bir muamma. Ama sonuçta bir şekilde kendini hapishanede bulan bu karakter, uzun süre mahkum hayatı yaşadıktan sonra dünyaya gönderilen ekip içerisine dahil edilir. Finn, dünyada Clarke’ın sağ kolu olacak ve düzeni sağlamakla görevlendirilecektir.

Thomas Mc Donell, 2 Mayıs 1986 yılında New York’ta doğmuş. Oyunculuk kariyerine ilk olarak The Forbidden Kingdom filmi ile başlayan isim, aslında profesyonel olarak fotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda müzikle de ilgileniyor. Her konuda yetenekli olduğunu söyleyebileceğimiz Thomas’ın oyuncu olarak adını en çok duyurduğu yapım ise, The 100. 

Octavia Blake – Marie Avgeropoulos

blank

Octavia, “yasak çocuk”. Ark’ın nüfusunu kontrol altına almak amacıyla koyulan çocuk kısıtlamasına uygun olmayan doğumu sebebiyle annesi onu yıllarca herkesten gizli tutar. Fakat bir gün gerçekler ortaya çıkar ve Octavia annesini kaybeder. Ardından da hapse ve sonrasında dünyaya gönderilir. Octavia’nın bir de abisi var. Adı Bellami. Ondan da birazdan bahsedeceğiz. 

Marie Avgeropoulos, 17 Haziran 1986 tarihinde Kanada’da doğmuş. Ailesi ise Yunan. Bateri çalan ve bir süre gazetecilik üzerine eğitim alan Marie, genç yaşta önemli bir ameliyat geçirmiş. Göğüs ve boğaz bölgesindeki büyük bir tümörün alındığı bu operasyon sonrasında sesi tamamen değişmiş. Bu sıralarda baterist olarak gittiği bir seçmede oyunculuk kariyerine başlayan ismin The 100 öncesindeki çıkışı Hunt to Kill filminde oldu. Bu arada ünlü ismin geçmişinde değişik bir olay daha var. Kendisine erkek arkadaşına şiddet göstermekten dolayı dava açılmış 2018 yılında. Fakat sonrasında erkek arkadaşı şikayetini geri çekmiş ve dava kapatılmış. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Marie Avgeropoulos (@marieavgeropoulos)’in paylaştığı bir gönderi

Bellamy Blake – Bobby Morley

blank

Bellamy, uzak istasyonu Ark’ın güvenlik ekiplerinden birinde görev alan güçlü ve cesur bir isim. Ama onun da hayatı herkesten gizlenen küçük kardeşinin ortaya çıkmasıyla değişir. Octavia’nın dünyaya gönderilmesine kayıtsız kalamayan Bellamy, kendini yeni bir maceranın içerisinde bulur. 

Bobby (Bob) Morley, biraz önce bahsettiğimiz Clarke karakterine hayat veren Eliza Taylor’un çiçeği burnunda eşi. 20 Aralık 1984’te doğmuş. O da Avustralyalı ve tıpkı eşi gibi Neighbours dizisinde rol almışlığı var. Ama ondan önce Home and Away isimli bir başka pembe dizide oynayan Bob Morley, The 100 ile ününü arşa erdirdi.

Paylaşımları da çok eğlenceli!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bob Morley (@wildpip_morley)’in paylaştığı bir gönderi

Raven Reyes – Lindsey Morgan

blank

Raven, Ark uzak istasyonunda tekniker. Elektrik alanında uzman olan Raven, dünyaya daha farklı bir amaç için gönderilir. Fakat amacını yerine getirmekte zorlanır. Gözü kara bir aşık olan Raven, bazen tehlikeli bazen de cesur halleriyle diziye renk katan karakterlerden. 

Film ve sinema sektörünü aynı anda çok başarılı bir şekilde idare eden Lindsey Morgan, Latin asıllı Amerikalı bir oyuncu. 27 Şubat 1990 tarihinde Texas’ta dünyaya gelmiş. Üniversitede okurken oyunculuk kulüplerinde ve amatör ekiplerde yer alan isim, mezuniyet sonrasında reklamlarda boy göstermeye başlamış. 2011 yılından beri neredeyse her sene hem film hem de dizilerde izleyicilerin karşısına çıkan Lindsey, önümüzdeki dönem The 100 dizisi yapımcılarının yeni projesi Walker’da başrolde olacak. Ayrıca belirtelim. Güzel oyuncu yakın zamanda bir süredir birlikte olduğu Kanadalı aktör Shaun Sipos’dan evlenme teklifi aldı. 

Mutluluğunu da sosyal medyadan paylaşmıştı!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

lindsey morgan (@linzzmorgan)’in paylaştığı bir gönderi

Lexa – Alycia Debnam Carey

blank

Lexa, yapımın uyarlandığı kitapta yer alan bir isim değil. Bu karakter dizi için yaratılmış. Dünyada hayatta kalan gruplardan birinin kumandanı olarak karşımıza çıkan Lexa, güçlü ve korkusuz bir isim. Aşkı ve duygusallığı zayıflık olarak gören bu liderin hayatı uzak istasyonundan gelen ekiple karşılaşmaları neticesinde değişir. 

Alycia Jasmin Debnam Carey, 20 Temmuz 1993 tarihinde Avustralya’nın başkenti Sydney’de doğmuş. Henüz 10 yaşındayken ekranlarda yüzünü göstermeye başlayan bu güzel ve başarılı oyuncunun en büyük projelerinden biri, The 100. Aslında kendisi müzik üzerine eğitim almış bir perküsyoncu. Berlin Filarmoni Orkestrası ile çalışmaları bile olan Alycia, bu alanda farklı ödüller de almış. Ama açıkçası biz onun oyuncu yönünü çok sevdiğimiz için, müzikten çok ekranlarla ilgilenmesini tercih ediyoruz!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Alycia Debnam-Carey (@alyciajasmin)’in paylaştığı bir gönderi

Jasper Jordon – Devon Bostick

blank

Jasper dizinin enerjik karakteri. Zaten başına ne geldiyse bitmek tükenmek bilmeyen enerjisinden ve eğlence düşkünlüğünden geldi. Aksiyon peşinde koşarken kendini hapiste bulan Jasper, dünyaya gönderilen ekibe dahil edilir. Jasper, aradığı “aksiyonu” artık üzerinde neredeyse hiç yaşam şansı olmayan yaşlı dünyada bulur. 

Devon Bostick, 13 Kasım 1991 tarihinde dünyaya gelmiş. Memleketi Toronto, Kanada. Biz kendisini en çok yine bir kitap uyarlaması olan ve Türkçeye Saftirik Greg’in Günlüğü olarak çevrilen filmden tanıyoruz. Orada “Rodrick Heffley” karakterine hayat vermişti. Çok genç yaşta oyunculuk kariyerine başlayan ismi yaklaşık 35 sinema, 30 da televizyon yapımında gördük. Yani siz de Devom Bostick’i belki Testere IV’ten belki de Okja’dan hatırlıyor olabilirsiniz. Eğer yetenekli ve sempatik oyuncuyla şimdiye kadar karşılaşmadıysanız, bundan sonra elbet bir gün denk geleceğinizden eminiz!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Devon Bostick (@devbostick)’in paylaştığı bir gönderi

Monty Green – Christopher Larkin

blank

Monty ekibin bilgisayar kurdu. Zor durumda kaldıklarında bu alandaki becerisi sayesinde ekibe yardımcı olan karakter, oldukça iyi niyetli biri olarak karşımıza çıkıyor. 

Christopher Larkin’i izliyoruz The 100 dizisinde Monty olarak. 2 Ekim 1987 yılında Güney Kore’de dünyaya gelen isim, 4 yaşındayken Amerikalı bir çift tarafından evlat edilmiş ve böylece ülkesinden ayrılmış. Güzel sanatlar üzerine lisans eğitimi alan oyuncu, okul hayatı boyunca birçok oyunda amatör olarak sahneye çıkmış. En çok ses getiren projesi The 100 olan Christopher’ın 2 tane de albümü var. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Christopher Larkin (@christopher.john.larkin)’in paylaştığı bir gönderi

Lincoln – Ricky Whittle

blank

Lincoln, bir şekilde dünyada hayatta kalabilmiş gruplardan birinin şifacısı. Lincoln’ün yolu birgün Ark’tan gelen grupla kesişir. Tabii bu karşılaşma çok dostça olmayacaktır. Ama ekibin içerisinden birinin kalbinde filizlenen aşk, Lincoln’ü koruma altına alacaktır. 

Ricky Whittle, ilk olarak Reebok markasının modeli olarak karşımıza çıkmıştı. 31 Aralık 1981 tarihinde doğan isim aslında İngiliz. Zaten kariyerinin ilk yıllarında da İngiltere’de ünlü olan pembe dizilerde rol almış. Amerikan televizyonların geçişi ise 2012 yılında Single Ladies dizisinde rol almasıyla olmuş. The 100 ile yükselen ünü, ona American Gods dizisinde başrol getirdi. Ve bundan sonra kendisini yeni projelerde sık sık göreceğimizi düşünüyoruz. 

Diziyi merak edenler için küçük bir sahne de paylaşalım!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ricky Whittle (@rickywhittle)’in paylaştığı bir gönderi

Marcus Kane – Henry Ian Cusick

blank

Marcus, oldukça acımasız bir karakter. Hayatta kalmak için yapmayacağı şey, harcamayacağı insan yok. Ark’taki uzay heyetinin başkan yardımcısı olan Marcus, çok sert bir mizaca sahip. Bu yönünü istasyonun düzenini sağlamak için kullanıyor. Ama her ne kadar acımasız yönleri olsa da kendisi insan ırkının devamı için canla başla çalışan biri. 

Henry Ian Cusick esasında tiyatrocu. Kökenleri bir taraftan İskoçya bir taraftan da Peru’ya uzanan oyuncu, 17 Nisan 1967 tarihinde Peru’da dünyaya gelmiş. Biz kendisini en çok Lost dizisindeki “Desmond” karakteriyle hatırlıyoruz. Malum butonun başında bekleyen kişi hani. Ama onun dışında aslında Henry Ian Cucisk hem birçok yapımda hem oyuncu hem de yönetmen olarak yer almış. Şu anda McGyver adlı dizide izlediğimiz yetenekli oyuncu, 2006 yılından beri Annie Wood ile evli. Çiftin mutlu aile tablosunda onlara eşlik eden 20’li yaşlarda 3 oğlu var. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Henry Ian Cusick (@henryiancusick)’in paylaştığı bir gönderi

Thelonious Jaha – Isaiah Washington

blank

Thelonious Jaha, Ark’ın komutanı. O da, tıpkı yardımcısı gibi, yer yer acımasızlık olarak tanımlanabilecek kararlar alan bir lider. Sert uygulamaları çok fazla sevilmese de insanlığın devamı için bunların yapılması gerektiğinde direten Thelonious Jaha, yeri geldiğinde fedakarlık yapmaktan çekinmeyen biri. 

Isaiah Washington, ünlü yönetmen Spike Lee filmlerinin kadrolu oyuncularından. 3 Ağustos 1963 tarihinde Texas’ta dünyaya gelen isim, ilk çıkışını 1994 yılında seyirciye sunulan Crooklyn ile yapmış. Daha sonra Love Jones, Gossip Ship ve Blue Caprice gibi onlarca filmde yer alan oyuncunun en uzun soluklu dizisi ise Grey’s Anatomy. 1996 yılından beri evli olan usta oyuncunun 2 oğlu bir de kızı var. Eşinin adı ise Jenise Garland.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Isaiah Washington (@therealisaiahwashington)’in paylaştığı bir gönderi

Wells Jaha – Eli Goree

blank

Welss Jaha, Ark’ın komutanı Thelonious Jaha’nın oğlu. Aynı zamanda başkahramanımız Clarke’ın çocukluk arkadaşı. Clarke’ın dünyaya gönderileceğini öğrenince kendini bilerek tutuklatan Wells, dünyaya gidecek ekibe katılır. Wells, babası sebebiyle ekip içinde çok sevilmez.

Eli Goree, siyahi asıllı Kanadalı aktör. 1997 yılında doğan genç isim oyunculuğa 6 yaşındayken başlamış. İlk olarak Susam Sokağı’nın Kanada versiyonunda rol alan Eli Goree, eğitimini de oyunculuk alanında tamamlamış. Godzilla, Race ve One Night in Miami filmlerinde oynayan genç yetenek birçok dizide de rol aldı. Şu anda ise kendisini Riverdale dizisinde “Mad Dog” olarak izliyoruz. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Eli Goree (@therealeligoree)’in paylaştığı bir gönderi

John Murphy – Richard Harmon

blank

John, Ark’tan dünyaya gönderilen ekibin bir parçası. Asi bir karakter. Bu yönünü de sık sık ortaya çıkarır. Davranışları sebebiyle Bellami tarafından cezalandırılmak istenen John, Clarke’ın daha adil bir yaklaşım sergileme isteği üzerine kurtulur. Sonrasında Clarke’ın sadık askerlerinden biri olur.

18 Ağustos 1991 tarihinde dünyaya gelen Kanadalı aktör Richard Harmon, televizyon dünyasındaki çıkışını The 100 ile yaptı. Genç oyuncunun yer aldığı başka projeler de var elbette. Ama dizilerin çoğunda yalnızca bir bölümde karşımıza çıkıyor. Rol aldığı birçok filmde de geri planda kalan ismi bundan sonra başrollerde de görmeyi umuyoruz. Ayrıca kendisi bir süredir güzel oyuncu Rhiannon Fish ile beraber.

Çok tatlılar!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Richard Harmon (@richardsharmon)’in paylaştığı bir gönderi

Emori – Luisa D’Oliveria

blank

Emori, hayatta kalmayı başarmış bir dünyalı. Kardeşiyle beraber çölü geçerek hayatta kalan bu kadın, Ark’tan gelen ekiple işbirliği yapmaya karar verir. Onun da amacı, dünyasını kurtarmaktır. 

Luisa D’Oliveria da The 100 oyuncuları listesinde yer alan Kanadalı isimlerden. 6 Ekim 1986 tarihinde dünyaya gelmiş. Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief ve 50/50 filmleriyle tanınan ismin en uzun soluklu dizi projesi The 100. The 100 dizisinden önce ise kendisini Cracked adlı yapımın başrolünde görmüştük. 

Ayrıca kendisi hem çok güzel hem de çok sempatik!

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Luisa d’Oliveira (@luisadoliveira)’in paylaştığı bir gönderi

Indra – Adina Porter

blank

Indra, felaket sonrasında hayatta kalan insanların oluşturduğu farklı topluluklardan birinin kumandanı. Hem dünyadaki diğer gruplarla hem de Ark’tan gelenlerle farklı çatışmalar yaşayan bu ismin amacı, kendi adamlarını hayatta tutmak. 

HBO’nun dizisi True Blood ile adını geniş bir kitleye duyuran Adina Porter, 13 Mart 1971 tarihinde New York’ta doğmuş. American Horror Story bölümlerinde de karşımıza çıkan ismin rol aldığı daha birçok yapım var. Ama bunlar en bilinenleri. Daha önce iki defa evlenen Adina Porter’ın iki de çocuğu var.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Venus Hottentot (@adinaporter)’in paylaştığı bir gönderi

The 100, hem hayranı hem de sevmeyeni çok olan bir yapım. Farklı bir konuyu işlediği için herkese hitap etmiyor tabii. Ama biz The 100 oyuncuları hem tecrübeli isimlerden hem de gelecek vadeden gençlerden oluştuğu için bilim kurgu sevenlerin bir şans vermesi iyi olur diye düşünüyoruz. Zaten birçok kişi bizimle aynı fikirdeymiş ki, dizi 7 sezon boyunca ekranlardaydı. 

La Casa de Papel Oyuncuları

Riverdale Oyuncuları

Kralın Kızı Oyuncuları

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz