Miss Turkey’e Katılmadan Oyuncu Olmak Zor! Sadakatsiz’in Asya’sı Cansu Dere de Miss Turkey Çıkışlı Bir Oyuncu

Aleyna

Haberler

10 Mart 2021

Miss Turkey’e Katılmadan Oyuncu Olmak Zor! Sadakatsiz’in Asya’sı Cansu Dere de Miss Turkey Çıkışlı Bir Oyuncu

Star oyuncu Cansu Dere, hangi projede oynuyorsa o projenin sezonu domine etmesi işten bile olmuyor. Ama o bu noktaya eğitimle değil Miss Turkey ile geldi!

Cansu Dere

Cansu Dere, bu sezonun en sevilen işlerinden “Sadakatsiz”le yine rating listelerini ve sosyal medyayı alt üst etti. Asya karakteriyle ekranlarda izlemeye -maalesef- alışkın olmadığımız güçlü bir kadını canlandıran Cansu Dere, belki de bu sayede aradan sıyrılıyor!

Cansu Dere

Neredeyse ilk projesinden beri, kendi ayakları üzerinde duran ve kendi hikayesini yazan kadınları oynamayı seçti. Benzer seçimler yapan meslektaşları gibi, o da kısa sürede starlık mertebesine yükseldi. Cansu Dere’nin oynadığı projelerin kaliteli olduğu ve tutacağı neredeyse garanti! Bir oyuncu daha ne ister?

Her Zaman Böyle Değildi!

Cansu Dere

Cansu Dere, üst üste gelen başarılı diziler sayesinde sektöre adını yazdırdı. Ama bunu yapması hiç kolay olmadı. Çünkü o konservatuvardan değil podyumlardan geliyordu! 2000’li yıllarda mankenlikten reklam setlerine, oradan da oyunculuğa geçtiğinde çok yadırganmıştı. Sonuçta, o dönemde siyaset programlarında bile “Mankenden oyuncu olur mu?” diye halka açık tartışmalar yürütülüyordu. İşte Cansu Dere’nin “Miss Turkey” ile başlayan ve starlığa uzanan macerası…

Aslında Arkeoloji Okuyordu!

Cansu Dere

Cansu Dere, İzmir’de tamamladığı eğitiminin ardından 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Arkeoloji bölümünün yolunu tuttu. Bu seçimini, “Tarih ve arkeoloji bana hep çok gizemli geldi. Gençlik heyecanımla da arkeoloji okumayı çok istedim. Halen de bu tür konularla ilgilenmeyi seviyorum” diyerek anlatıyor.

O da “Miss Turkey”den Geliyor

Cansu Dere Yüksel Ak Gamze Özçelik

Cansu Dere, 2000 yılında “Miss Turkey”e katıldı ve 3. oldu. O yılın birincisi Yüksel Ak, ikincisi de Gamze Özçelik’ti. Ne seneymiş ama!

Cansu Dere

Yarışma sonrasında hem televizyondan gelen sunuculuk tekliflerini hem de mankenliği denese de yoğunluk nedeniyle devam edemedi. En sonunda modellik alanında ilerlemeye karar verdi ve okulu bıraktı.

Cansu Dere

Modellik yaptığı dönemde yurt dışında da sık sık çalışan Cansu Dere, Paris’te önemli tasarımcılar ve fotoğrafçılarla çalıştı.

İlk Dizisi 2004’te

Cansu Dere’nin ilk dizisi ise 2004’te yayınlanan ve metropol kadınlarının sorunlarını anlatan “Metro Palas”tı. İlk dizisinden bile güçlü kadın hikayelerine yöneleceği belliymiş. Ama oyunculuğu o kadar da iyi değilmiş!

Daha sonra da Kenan İmirzalıoğlu ve Tuncel Kurtiz’le oynadığı ilk dizi olan “Alacakaranlık” geldi.

2006-2008 arası yayınlanan “Sıla” ise onun dönüm noktası oldu. Milyonları ekrana kilitleyen dizi, yurt dışında da büyük satış rakamlarına ulaştı.

Sonrasında da Türk televizyon tarihinin en önemli işlerinden “Ezel”, “Anne”, “Şahsiyet” derken neredeyse tutmayan bir işi olmadı!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz