Bülent Ersoy’un Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Sonrası Şoke Eden İtirafı: “Kadın Olduktan Sonra Ters İlişki…”

Aleyna

Haberler

20 Mart 2021

Bülent Ersoy’un Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Sonrası Şoke Eden İtirafı: “Kadın Olduktan Sonra Ters İlişki…”

Türk müziğinin yaşayan efsanelerinden olan Diva lakaplı Bülent Ersoy, son zamanlarda; özellikle de Z jenerasyonu dediğimiz yeni nesilin büyümesiyle birlikte eski popülerliğini kaybetti. Ancak bir dönem Bülent Ersoy denildiği zaman akan sular dururdu!

bülent ersoy

Bülent Ersoy’un Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı!

Bülent Ersoy bundan tam 40 sene önce, 1981 yılında; yıldızının en parlak olduğu dönemde Londra’ya giderek cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu! Günümüzde bile LGBT+ bireylerinin yaşadığı zorluklar oldukça fazlayken, bundan 40 sene önce; ünlü bir simanın cinsiyet değiştirme ameliyatı sonrasında kendini kabul ettirebilmesi büyük bir başarı!

Bülent Ersoy

Bildiğiniz gibi transseksüel olduğu için seks işçiliği yapmak zorunda kalan ve toplumda dışlanan hatta intihar eden pek çok kişi var. Ancak Bülent Ersoy, cinsiyet değiştirme ameliyatı sonrası Türkiye’ye döndükten sonra ismini bile değiştirme gereği duymadan sanat hayatına devam edebildi!

Bülent Ersoy

Hatta o dönemlerde gazetelerle bol bol söyleşi yapan Bülent Ersoy, bir gazeteye “Kadın olduktan sonra ters ilişki yaşamadım. Dört dörtlük bir kadınım. Kadından daha kadınım!” açıklamasını yapma cesaretini de göstermiş. Evet bundan 40 sene önce gazetelerin manşeti, Bülent Ersoy’un cinsel organının durumu ve cinsel hayatıydı! Nereden nereye, insan inanmak istemiyor resmen!

Bülent Ersoy

“Ters İlişki de Bulunmadım!”

Tabii o zamanlar Türk medyasının adeta at koşturduğu dönemler! Televizyon ve gazetelerde absürtlüğün sınırı yok. Canlı yayınlarda; cinsel şakalar, sigaralar, rakı içmeler, birbirilerine küfür etmeler gırla! Aynı şekilde gazetelerde Bülent Ersoy’un vajinasının yapay olduğu ve ne tür ilişkiye girdiğine kadar bütün detaylar aleni bir şekilde yer alıyor.

Bülent Ersoy gazete

Dönemin tanınan gazetelerinden “Tan”a röportaj veren Bülent Ersoy; “Bugün kendisine ‘kadınım’ diyen pek çok kadından daha kadınım. Bir erkeğe normal yollardan verebilecek her şeye sahibim. Ruhen ve fonksiyonel olarak kadındır diye raporum var ama kimliğim yok! Kadın olduktan sonra ters ilişki de bulunmadım.” açıklamasıyla bugün bile bizleri şaşırtıyor. Yalnız gazetenin sol alt kısmında bulunan “Kadınlığı suni” yazısı da bizi, bizden aldı…

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz