“Psikolojik Şiddete Maruz Kaldım” Masumiyet’in Ela’sı İlayda Alişan’ın Acı İtirafları Yürekleri Yaktı

Aleyna

Haberler

10 Nisan 2021

“Psikolojik Şiddete Maruz Kaldım” Masumiyet’in Ela’sı İlayda Alişan’ın Acı İtirafları Yürekleri Yaktı

Fox Tv’nin sevilen dizisi Masumiyet’in yıldız oyuncusu İlayda Alişan kendisi ve kariyeri hakkında merak edilenleri Hakan Gence’ye anlattı. Ünlü oyuncunu hakkındaki açığa çıkan gerçekler tüm sevenlerini derin bir üzüntüye boğdu.

masumiyet-ilayda alişan

Fenomen dizi Masumiyet ekranlarda fırtınalar estirmeye devam ediyor. Başladığı ilk günden beri reyting listelerini darmadağın eden sevilen dizi güçlü kadrosu ve çarpıcı konusuyla Türkiye’nin en iddialı yapımlarından biri haline geldi. Henüz 19 yaşındayken yanlış bir adama aşık olup hayatı aniden değişen Ela’nın ve ailesinin hikayesini izlediğimiz Masumiyet’in başrol oyuncusu İlayda Alişan özel hayatına dair bilinmeyenleri Hakan Gence’ye anlattı.

“Psikolojik Şiddete Maruz Kalyoruz, Kalıyorum”

Masumiyet dizisinde bir erkek şiddetine maruz kalan bir karaktere hayat veren İlayda, “Kadına şiddetin olduğu her sahneyi, şiddete uğrayan bütün kadınların sorumluluğunu üzerimde hissederek oynuyorum.” dedi. Ela karakterinin saplantıya dönen aşkını sağlıksız bulduğunu dile getiren ünlü oyuncu hiç saplantılı olmadığını söyledi.

masumiyet-ilayda alişan

“Sen hiç fiziksek veya ruhsal şiddete maruz kaldın mı?” sorusuna yanıt veren genç oyuncu, hayatın içinde psikolojik şiddete kalındığını dile getirdi. “Bazen basit bir kalp kırılması bile, nasibini belki bir parça bundan alıyor.” diyerek sözlerine devam eden İlayda Alişan, “Herhangi fiziksel şiddete maruz kalmadım, insanın bu yüzden kendini şanslı hissediyor olması bile rahatsız edici.” dedi. Şiddetin hiçbir türünü kabul etmediğini söyleyen güzel oyuncu, kadın olmanın zorluğunun zaten şiddetin parçası olduğunu söyledi.

“Yarım Ama Mutlu Bir Ailede Büyüdüm”

Annesini henüz 9 yaşındayken kanserden kaybeden güzel oyuncu, ablasının ona annelik ettiğini söyledi. Gazeteci babasının onları sevgiyle ve şefkatle eğittiğini dile getiren Alişan, “Sıcacık bir yuvamız vardı, hala da öyle” diye de eklemeyi ihmal etmedi.

masumiyet-ilayda alişan

Çocukluğuna dair hatırladığı ilk şeyin annesinin onu okul için uyandırıp yumurta pişirdiği anılar olduğunu söyleyen genç yıldız, o çocukluk anılarının sık sık gözünün önüne geldiğini söyledi. Şöhretin yıpratıcı yanlarından kurtulmak için kendinin farkında olmanın önemini vurgulayan İlayda, “Ailemin ve arkadaşlarımın yanında, evime girdiğimde şöhreti dışarıda bırakıyorum.” dedi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz