Rap Dünyası Ayakta! İnfaz Lakaplı Çağlar Ertürk LGBTİ+ Destekçisi Olan Ezhel’i Eleştiriye Boğdu

Aleyna

Haberler

14 Şubat 2021

Rap Dünyası Ayakta! İnfaz Lakaplı Çağlar Ertürk LGBTİ+ Destekçisi Olan Ezhel’i Eleştiriye Boğdu

Rap dünyası, Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde 13 vatandaşımızın şehit edilmesinin ardından ayağa kalktı. Türkiye’deki Rap’in güçlü isimleri yaptıkları paylaşımlarla üzüntüsünü dile getirdi. Ancak İnfaz lakaplı müzik yapımcısı Çağlar Ertürk’ün odağında Rapçi Ezhel vardı.

Şehit Haberleri Üzüntüyle Karşılandı

Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından 13 vatandaşımızın şehit edilmesi tüm ülkeyi yasa boğdu. Haberin gündüz saatlerinde hızla yayılmasının ardından ünlü isimler de sosyal medyadan paylaşımlar yaparak teröre lanet okudu.

Rapçiler Sessizliğini Bozdu

Birbirlerine karşı “Diss” atarak sık sık gündeme gelen Rapçiler bir süredir sessizliğini koruyordu. Ancak bugün alınan acı haberin ardından pek çok Rap şarkıcısı paylaşımlarla terör olaylarına tepkilerini belirtti.

“Kahrolsun PKK”

Grogi, Tankurt Manas, Sansar Salvo ve Joker gibi Rap dünyasının ünlü isimleri sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla şehit haberlerinin karşısında duydukları derin üzüntüyü dile getirdi. Büyük hayran kitlelerine ulaşmış olan bu isimler, Twitter’da “Kahrolsun PKK” etiketini paylaşarak terör örgütünü lanetledi.

Ezhel’in Sessizliği Dikkat Çekti

blank

Birçok Rapçi bu konudaki tepkisini korkusuzca dile getirirken, bazı isimler de sessizliğini korumaya devam etti. Gözler, Türk Rapinin güçlü isimlerinden olan Ezhel’e çevrildi. Bu sessizlik “İnfaz” lakaplı ünlü müzik yapımcısı Çağlar Ertürk’ün de dikkatinden kaçmadı ve ünlü Rapçiye en büyük tepkiyi kendisi gösterdi.

“Ezhel Denen Şahıs Neredesin?”

blank

Çağlar Ertürk, ilk olarak Twitter hesabından “Kahrolsun PKK” etiketiyle geçmiş olsun dileklerini sundu. Ardından, attığı tweetlerle okları Ezhel’e çevirdi. Ünlü müzik yapımcısı Ertürk, “Hani neredesin? Ezhel denen şahıs! Bugün ülkemizin ve milletimizin en kara günü. Boğaziçi olaylarında attığın sloganı gösterdiğin tepkiyi bugünde yaparsın umarım.” yazarak tepkisini gösterdi.

blank

“Senin Başarın Kurgu Eseri”

Ertürk daha sonra farklı bir tweet daha atarak, Ezhel’i eleştirmeye devam etti. Ezhel’i suçlayıcı tweetler atan Ertürk, “Madem ülkeni, dilini, dinini seviyorsun onca şehit verdiğimizde neredeydin lan? Sen, Müslümanlığa karşı olanlarla birliktesin Alman çakması seni. Başarın tamamen kurgu eseri.” demesi de dikkat çekti.

blank

Ezhel Boğaziçi Direnişi ve LGBTİ+ Üyelerine Tam Destek Vermişti

Ünlü şarkıcı Ezhel, geçtiğimiz haftalarda Boğaziçi Üniversitesi’nde ortaya çıkan direnişe ve LGBTİ+ üyelerine destek vermek için gösterilere katılmıştı. Berlin’de eline mikrofon alarak yaşanan olaylara tepki gösteren Ezhel’in şehit haberlerine sessiz kalması da dikkatlerden kaçmadı.

blank

Sosyal meselelere gösterdiği duyarlılıkla beğeni toplayan Ezhel, henüz hakkındaki suçlamalara yanıt vermedi. İlerleyen günlerde başarılı şarkıcının nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu oldu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz