“Retrograde” Dijital Platformlarda Yayında! Aleyna Tilki Dünyaya Cesur Bir Kliple Açıldı

Aleyna

Haberler

26 Şubat 2021

“Retrograde” Dijital Platformlarda Yayında! Aleyna Tilki Dünyaya Cesur Bir Kliple Açıldı

Dünyaca ünlü müzik şirketi Warner Music’in Türkiye piyasasına girişinden Aleyna Tilki de nasibini aldı. Sözü ve müziği ünlü yıldız Dua Lipa’ya ait olan “Retrograde” ile Aleyna Tilki, ilk günden dünya listelerine girmeyi başardı.

Aleyna Tilki’nin uzun süredir beklenen İngilizce şarkısı Retrograde dün dijital platformlarda yayınlandı. Teaserları olay yaratan Retrograde’in klibi bugün 13.00’da Aleyna Tilki’nin Youtube kanalında olacak.

Aklı Hep Yurt Dışındaydı

blank

Aleyna Tilki’yi ilk tanıdığımız günden beri bir dünya yıldızı olmak istediğini hep biliyorduk. Güçlü sesi ve star aurasıyla Türkiye’de kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaşan Aleyna, bir yandan da dünyaya açılmak için hazırlık yapıyordu.

blank

Uzun süreli çalışmalarının karşılığını da aldı. Dünyaca ünlü bir yıldız olmak için Los Angeles’a taşınıp şan ve dil dersleri aldı. Genç sanatçı, orada ünlü prodüktör Diplo gibi birçok yıldız ile çalışma fırsatı buldu.

blank

Uzun süre bunun için bekleyen Aleyna Tilki, Warner Music ile uluslararası müzik piyasasına giriş yaptı. Bir İngilizce şarkı ile dünyaya açılacağını duyuran Aleyna Tilki’nin şarkısı tüm ülkede heyecan yarattı tabii.

Ve Nihayet O Gün Geldi

blank

Söz ve müziği Dua Lipa’ya ait olan “Retrograde” dün dijital platformlarda yayınlandı. İlk günden uluslararası “New Music Friday” müzik listelerine girmeyi başaran Retrograde, gerçekten dünya standartlarında olduğunu kanıtladı.

Olay Yaratan Klip: Direk Dansı Şov

blank

Klip henüz yayınlanmadı ancak teaserları bile sosyal medyada gündem oldu. Özellikle yaptığı direk dansı ile herkesin ilgi odağı olan Tilki’ye övgü dolu yorumlar yağdı.

Uzay mekiğine benzeyen bir alanda çekilen klibin genel yönetmenliğini Aleyna Tilki yaptı. Z kuşağını yansıtan bir klip olduğunu söyleyen Aleyna Tilki, “Bu daha başlangıç.” diye eklemeyi ihmal etmedi.

Sosyal medyada tartışma: Aleyna, Dua Lipa’yı mı taklit ediyor?

blank

Klipten yayınlanan fotoğraflar, Aleyna Tilki Dua Lipa’dan mı esinlendi sorusunu akıllara getirdi. Single kapağında Dua Lipa’nın daha önce giydiği bir mayoyla poz veren Aleyna, stil olarak da ünlü yıldıza benzetildi.

Üstelik şarkının melodileri de dinleyenlere Alan Walker ve Billie Eilish’in tarzını hatırlattı.

Aleyna Tilki’den sitem: Dünyada çıkacak olan şarkımı asla desteklemediniz…

blank

Sıkı çalışmalarına rağmen beklediği ilgiyi görmediğini belirten Aleyna, sosyal medyada sitem etti. Ne kadar çok çalıştığını ve ülkesini yurt dışında temsil etmek istediğini dile getiren şarkıcı, beklediği desteği görmediğini dile getirdi.

blank

Tüm tartışmalara ve kötü yorumlara rağmen emekleri için hiç durmadan çalışan Aleyna Tilki’yi tebrik ediyoruz. Hayallerinden hiç vazgeçmemesi dileğiyle. Umarım bu emeklerinin karşılığını fazlasıyla alır.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz