Sadakatsiz’in Derin’i Melis Sezen Eğitimde de Başarılı! Türkiye’nin En İyi Üniversitesinden Mezun Olmuş!

Aleyna

Haberler

29 Kasım 2020

Sadakatsiz’in Derin’i Melis Sezen Eğitimde de Başarılı! Türkiye’nin En İyi Üniversitesinden Mezun Olmuş!

Sadakatsiz dizisi ile hayatımıza giren Melis Sezen, canlandırdığı Derin karakteri sayesinde hem dikkatleri üzerine çekti hem de hepimizde “Derin” bir nefret oluşturdu!

Dizide, babasının iş ortaklarından olan evli biriyle ilişki yaşayan ve bu ilişkiden hamile kalan Derin karakteriyle oyunculuk yeteneğini bizlere kanıtlıyor Melis Sezen! Oyunculuğu kadar okul hayatındaki başarısıyla da adından söz ettiriyor güzel oyuncu, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun olmuş!

Ailesinden Destek!

23 yaşındaki güzel oyuncu, lise eğitimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı. Küçük yaşlardan beri oyunculuğa ilgisi olduğunu fark etmiş ailesi. Melis Sezen’i 12 yaşında Drama eğitimi alması konusunda teşvik eden kişi ise annesi olmuş. Oyunculuk için önemli merkezlerden biri olan; Müjdat Gezen Sanat Merkezinde bir sene tiyatro eğitimi almasının ardından, Silivri’de Ali Solmaz Tiyatrosu’nda Cümbüş-ü Hospital adlı oyunda oynayarak tiyatro sahnesine adımını atmış oldu!

Koç Üniversitesi Mezunu!

Küçük yaşlardan itibaren ailesinin desteğiyle çeşitli eğitimler aldıktan sonra; tiyatrolarda rol almaya başlayan Melis Sezen, üniversite seçimini Koç Üniversitesi – Medya ve Görsel Sanatlar bölümünden yana kullandı! Okul hayatının, en az oyunculuk kadar başarılı geçtiğini de buradan anlayabiliriz! Medya ve Görsel Sanatlar bölümünden yeni mezun olan Melis Sezen, bugünlerde Sadakatsiz dizisiyle bizleri etkilemeyi başarıyor!

Oyunculuğa Adımını Bu Diziyle Atmış!

Melis Sezen, üniversite eğitimine devam ederken; Hayat Bazen Tatlıdır isimli dizide canlandırdığı Asya karakteriyle televizyon dünyasına adımını atmış oldu! Ardından farklı dizilerde de rol almaya devam etti: 2017-2018 yılları arasında ilk başrol deneyimi, Siyah İnci dizisinde Ebru karakterini canlandırmak oldu. Beyaz perdeye ise, 2018 yılında Tilki Yuvası isimli bağımsız film ile giriş yaptı. Tilki Yuvası isimli filmde Aylin karakterine can verdi.

Son olarak 2020 yılında, İstanbul’un işgali, Meclis-i Mebûsan’ın dağıtılması, Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Kuvâ-yi Milliye hareketi ve Ankara’da yeni bir meclisin kuruluş süreçlerini anlatan TRT1 dizisi, Ya İstiklal Ya Ölüm tarihi mini dizisinde başrol karakteri “Nazan” karakterini canlandırdı.

Ayrıca IMDB’nin starmetre 2019 listesinde ilk 100’e girmeyi başardı güzel oyuncu Melis Sezen!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz