Uludağ’da Otellerin Doluluk Oranı %90’a Çıkınca Sosyal Medyada Tepkiler “Çığ” Oldu: Işın Karaca, Atilla Taş

Aleyna Özyaman

Haberler

25 Ocak 2021

Uludağ’da Otellerin Doluluk Oranı %90’a Çıkınca Sosyal Medyada Tepkiler “Çığ” Oldu: Işın Karaca, Atilla Taş

Bildiğiniz gibi bir yıla yakın süredir tüm dünya Koronavirüs ile savaşmaya ve yaşamaya çalışıyor. Birçok ülke başta İtalya olmak üzere, ağır karantina yasakları ve sokağa çıkma kısıtlamarı ile salgını durdurmaya ve yavaşlatmaya çalıştı. Bu ülkelerden biri de Türkiye’ydi.

Uludağ

Ülkemizde, hiçbir zaman “tam kapanma” diye tabir edilen sokağa çıkma yasağı uygulanmasa da; bayram, yılbaşı, gece ve haftasonlarında sokağa çıkma yasağı hala uygulanmaya devam ediyor. Hatta, kafeler, restorantlar ve işletmelerin hepsi kapalı. Sadece paket servis olarak hizmet vermeye devam ediyorlar.

Uludağ’da Otellerde Yer Kalmamış!

Ancak, geçtiğimiz haftalarda kış tatili sezonu açıldı ve kayak otelleri için haftasonuna özel izin getirildi! Aylardır evde kapanan halkımız bu iznin çıktığını duyunca soluğu; Uludağ, Kartepe ve Palandöken’de aldı. Hatta, geçtiğimiz hafta ilkokul, ortaokul ve liselerin de sömestr tatiline girmesinin ardından pek çok aile adeta bu otellere akın etti!

Uludağ’da bulunan kayak otellerinin doluluk kapasitesinin %90’a ulaştığı ve sosyal mesafeye dikkat edilmediği haberleri sosyal medyaya düşünce; pek çok kişi tepkisini ortaya koydu. Tepkisini gösteren kişilerden biri de, ünlü şarkıcılar Işın Karaca ve Atilla Taş oldu!

Sosyal Medyaya Düşen O Görüntüler!

Uludağ’da çekilen görüntüler sosyal medyaya düşünce ortalık karıştı! Pandeminin ilk aylarından beri gösterdiği hassasiyet ile alkış toplayan Işın Karaca, dün Instagram hesabında iki farklı partinin görüntüsünü paylaştı. Bu görüntülerin altına yazdığı açıklamalarda ise sitem vardı!

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Pazar gününde, İstanbul’da yaşanan trafik ise herkesin kafasını karıştırdı! Bir diğer görüntü de ise yine Uludağ’da partileyen gençleri görüyoruz. Işın Karaca yine çok sinirli!

Atilla Taş’tan ise kısıtlamalar hakkında yorum geldi:

Sosyal medyadan gelen yorumlar ise şu şekilde:

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz