Ünlüler Filistin İçin Tek Yürek Oldu: Alişan’dan Acun Ilıcalı’ya Tarkan’dan Hülya Avşar’a Herkesten Tepki Geldi!

Aleyna

Haberler

11 Mayıs 2021

Ünlüler Filistin İçin Tek Yürek Oldu: Alişan’dan Acun Ilıcalı’ya Tarkan’dan Hülya Avşar’a Herkesten Tepki Geldi!

Bildiğiniz gibi şu günlerde İsrail’in Filistin’e gerçekleştirdiği saldırılar bütün Türkiye’nin dilinde. Özellikle de ünlü simalardan İsrail’e kınama ve Filistin’e destek mesajlarının ardı arkası kesilmedi.

1. En Büyük Tepki Alişan’dan Geldi!

Buse Varol ve Alişan

İsrail’e günlerdir tepki gösteren isimlerden biri de ünlü şarkıcı Alişan oldu. Filistin’de çekilen bir görüntüyü paylaşan Alişan fotoğrafın altında sitemini dile getirdi; “Her zamanki gibi müslümanlar öldürülüyor ve bütün dünya seyrediyor.. O çocukların kanında boğul İnşallah İsrail, bayramlık giyecek çocuklara kefen giydirdin kahrolasın İsrail, annelerin gözyaşlarında boğul İsrail.. Mescid-i Aksa’nın ezanları senin selan olsun İnşallah İsrail…”

2. Murat Boz

“Bu bir etnik temizlik çabasıdır. Bu Filistinlileri ait oldukları topraklardan sürme gayretidir. Bu tam olarak terördür. Daha da acısı hemen hemen bütün dünyanın bu vahşete sessiz kalmasıdır. Kadınları ve çocukları gözlerini kırpmadan öldürebilecek kadar vahşileşebilen bu caniler elbet bir gün hesap verecekler. Duam Filistinli kardeşlerimizle”

3. Tarkan

“Üzüntüyle izlediğim bu görüntüler insanlık adına utanç verici ve bir ‘insanlık ayıbı’ gerçekten.Filistin halkına uygulanan bu zulmü esefle kınıyorum!”

4. Hülya Avşar

“Vicdanı olmayan insanlara, çok düşündüm söyleyecek söz bulamadım. Filistin’e yapılanların mutlaka bir karşılığı olacağına inanıyorum.”

5. Acun Ilıcalı

“Kalbimiz ve dualarımız Filistinli kardeşlerimizle… Mescid-i Aksa ve Gazze’ye yapılan saldırıları kınıyoruz ve lanetliyoruz. Çocukların öldürüldüğü hiçbir dava haklı değildir.”

6. Kaan Yıldırım

“Irkçılık sebebiyle ayağa kalkan ülke, en büyük ırkçılığı şu an yapıyor.”

7. Cüneyt Arkın

“Acı duyabiliyorsan canlısın, başkasının acısını duyabiliyorsan insansın..”

8. Ezgi Mola

“İnsanlığın bittiği günler. Yaşattığı yaşa İsrail diyeceğim ama hiçbir çocuk, hiçbir canlı hak etmez böyle bir gaddarlığı.”

9. Müge Anlı

“Dua edilen kutsal bir mekanda insan öldürmek hangi dine, hangi vicdana sığar?”

10. Hazal Kaya

Güzel oyuncu ayrıca Twitter’dan; “Dini, dili, ırkı yok, bunun adı saf kötülük… Kötülüğünüzde boğulun!İ nsanlık suçu işliyorsunuz…” tweeti attı.

11. Anıl Altan

“Hayvan hakları olunca basın ve sosyal medyada herkes sesini çıkarıyor (ki doğrusu bu) ama bir yerde de çocuklar, insanlar ölüyor dünya görmezden geliyor (İşte bu çok yanlış ve anlaşılır değil)”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz