Yaşananlar Aslıhan Gürbüz’ü Kahretti! Kırmızı Oda’nın Kumru’su Tacize Uğrayan Bir Çocuğun Sesi Oldu

Aleyna

Haberler

24 Mart 2021

Yaşananlar Aslıhan Gürbüz’ü Kahretti! Kırmızı Oda’nın Kumru’su Tacize Uğrayan Bir Çocuğun Sesi Oldu

“Kırmızı Oda” dizisinde Kumru karakterinin yaşadığı olaylar, küçük bir kıza yaşadığı tacizi anlatması için cesaret verdi. Kumru’yu oynayan Aslıhan Gürbüz ise karmakarışık duygular içinde kaldı!

Binnur Kaya Kırmızı Oda

TV8’in sevilen dizisi “Kırmızı Oda”, bir psikiyatri kliniğinde geçiyor ve terapi süreçlerine odaklanıyor. Terapiye gelenler değiştikçe dizinin olay örgüsü de değişiyor. Dizi, genelde kadınların yaşadıkları üzerinden toplumun ikiyüzlülüğüne odaklanıyor.

Aslıhan Gürbüz

Böylece, dizi, bu ülkede kadın olmanın zorluklarını gözler önüne seriyor. Bunu en net gördüğümüz karakterlerden biri de Aslıhan Gürbüz’ün 13 hafta boyunca ince ince işlediği Kumru karakteriydi.

Üvey Babası Taciz Etmişti

Aslıhan Gürbüz

Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek anlatılan Kumru’nun hikayesi, çocukken üvey babasının tacizine uğramasıyla başlıyordu. Kumru olayı annesine anlatmasına rağmen annesi bile ona inanmamıştı! Buna benzer başka olaylar da yaşayan Kumru’nun öyküsü, bazı gerçekleri yüzümüze tokat gibi çarpmıştı.

Neyse ki, Kumru diziye umut veren bir sonla veda etmişti. Aslıhan Gürbüz de 13 hafta boyunca canlandırdığı Kumru ile dizinin en uzun süreli konuk oyuncusu olmuştu. Ünlü oyuncu, Kumru için “Meslek hayatımın en zor rolü” demişti çünkü bunu yaşayan yüzlerce çocuk ve kadın vardı! Rolün sorumluluğu çok büyüktü ancak Aslıhan Gürbüz, bunu yaşayanların sesi olmaktan mutluydu. Öyle de oldu, Kumru insanlara cesaret vermeye başladı bile!

Annesine İtiraf Etti

Aslıhan Gürbüz Binnur Kaya

“Kırmızı Oda” dizisinde Kumru’nun öyküsünü izleyen 11 yaşındaki bir kız çocuğu, annesine gözyaşı içinde bir itirafta bulundu. Diziden cesaret alan çocuk, babasının kendisini taciz ettiğini anlattı. Neyse ki, annesi sessiz kalmadı ve olay mahkemeye taşındı. Umarız, gereken cezayı alır!

“Elbette iyi bir his”

Olayı haberlerde izleyen Aslıhan Gürbüz, Instagram hesabından bir açıklama yaptı. O da haberi duyan herkes gibi karmakarışık duygular içindeydi!

Aslıhan Gürbüz story

Bir çocuğa cesaret verdiği için iyi hissetse de, oynadıklarının gerçekliğiyle bu şekilde yüzleşmek ona zor geldi.

Aslıhan Gürbüz story

Tarifi olmayan duygular yaşadığını söyleyen Aslıhan Gürbüz, “Umarım o evlatçığın yaraları sarmalanır” temennisinde bulundu.

Aslıhan Gürbüz story

“Kırmızı Oda”, zaman zaman terapi sürecini ve hastalıkları yanlış yansıttığı konusunda eleştiriliyor. Ancak 12 saatte 6 kadının öldürülebildiği, taciz ve tecavüzün haddinin hesabının olmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu olay da gösteriyor ki, bizim bu hikayeleri göstermeye ve cesaret aşılamaya ihtiyacımız var!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz