Yerli Prenses! Camdaki Kız’ın Nalan’ı Burcu Biricik’in İlhamını Kraliyetten Alan Dizi Stilini İnceliyoruz

Aleyna

Haberler

29 Nisan 2021

Yerli Prenses! Camdaki Kız’ın Nalan’ı Burcu Biricik’in İlhamını Kraliyetten Alan Dizi Stilini İnceliyoruz

Kanal D’nin ses getiren dizisi Camdaki Kız bu sezonun en dikkat çeken dizilerinden biri haline geldi. Güçlü kadrosu ve çarpısı konusu ile ekranlarda fırtınalar estiren dizinin başrollerinde Burcu Biricik, Devrim Yakut, Feri Baycu Güler, Feyyaz Şerifoğlu, Hamza Yazıcı, Hande Ataizi gibi isimler var.

camdaki kız-burcu biricik

Ekran macerasına oldukça iddialı bir şekilde başlayan Camdaki Kız’ın büyük başarısında zekice tasarlanmış karakter stillerinin de etkisi büyük tabii. Özellikle dizinin yetenekli başrol oyuncusu Burcu Biricik’in hayat verdiği Nalan karakteri tarzı en çok beğenilen karakterlerden. Camdaki Kız’ın güzeller güzeli Nalan’ının kraliyet ilhamlı stiline gelin hep beraber yakından bir göz atalım.

Yerli Prenses

camdaki kız-burcu biricik

Dizi ilk yayınlandığından beri Nalan karakterinin hem yaşadıkları hem de stili ünlü kraliyet ailelerinin prenseslerine çok benzetilmişti. Camdaki Kız’ın stil danışmanı ise bu söylenenleri doğrulayarak karakterin hazırlık aşamasında Kate Middleton, Lady Diana, İspanya Kraliçesi Letizia gibi kraliyet kadınlarından ilham aldığını dile getiriyor. Stil danışması Aslı Naibi Sarı, yönetmen ile de anlaşarak Nalan’ın prenses havasına uygun, sade ama iddialı seçimler yapmış.

Masallar Diyarından Fırlamış Gibi

camdaki kız-burcu biricik

Hatırlarsanız Nalan’ı ilk bu buz mavisi elbise ile görmüştük. Straplez kesim, geçişli tüllerden oluşan bu buz mavisi elbise daha dizi başlamadan büyük bir olay yaratmıştı. Nalan’ın bir diğer çok konuşulan elbisesi ise rüyasında giydiği bu toz pembe elbise oldu. Tanıtım filminde giydiği elbise gibi tül etekli ve kemer detaylı olan pembe elbiseyle, Nalan gerçekten bir masal kitabının içinden fırlamış gibi.

Yalın Renkler Zarif Seçimler

camdaki kız-burcu biricik

Güzel karakterimizi çok canlı bir renkle görmek neredeyse mümkün değil. Kıyafet seçimini pudra renklerden yana kullanan Nalan’nın dolabı oldukça yalın renklerden ve desensiz parçalardan oluşuyor. Tek renk elbiseleri ve takımları kullanmayı çok seven Nalan; yaka, omuz ve belinde kullandığı detaylarla sadelikten ödün vermeden stilini zarif bir şekilde hareketlendirmeyi iyi biliyor.

Günlük Kombinlerde Çabasız Şıklık

camdaki kız-burcu biricik

Günlük stilinde minimal tercihler yapan güzel karakterimiz, olaysız parçalarla bile iddialı ve şık gözükebiliyor. Düz renk triko kazakları, kumaş pantolonlar ve pastel renkli kabanlar ile kombinlemeyi çok seven Nalan, zarif takıları ile de günlük tarzında bile prenses havasını koruyor. Daha önce Sefirin Kızı ve Sadakatsiz dizilerinin asil kadınlarında gördüğümüz beyaz çizgili hırkayı ise Nalan’sız düşünmek mümkün olmazdı tabii.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz