Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses’in Malum Kavgasını Mercek Altına Alıyoruz! Eski Dostlar Neden Düşman Oldu?

Aleyna

Haberler

7 Aralık 2020

Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses’in Malum Kavgasını Mercek Altına Alıyoruz! Eski Dostlar Neden Düşman Oldu?

Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses arasında tam 11 sene önce geçen malum olayı bilmeyen yok. Peki eski dostlar o gece tam olarak ne yaşadı?

Ünlü şarkıcılar İbrahim Tatlıses ve Yıldız Tilbe’nin 11 sene önce ettiği malum kavgayı dün doğan çocuklar bile biliyor. Ama olayın iç yüzünü bilen pek kimse yok. Sizin için eski dostları birbirine düşüren ve İbrahim Tatlıses’i erilliğin dibine vurduran olayın perde arkasını inceledik.

İbrahim Tatlıses Patronuydu!

İbrahim Tatlıses

Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses aslında birbirleriyle çok yakın çalışma arkadaşları! Yıldız Tilbe, 1990’larda yaptığı büyük çıkışın ardından gerek o dönem değeri bilinmeyen ama şu anda patlayan besteleri gerekse uyuşturucu iddiaları yüzünden düşüşe geçtiğinde ona İbrahim Tatlıses destek oldu. İdobay Müzik’te beraber çalışan ikili 2001 yılında bu ortaklığa son verse de birbirlerine destek olmaktan vazgeçmedi. Tilbe, Tatlıses’e “Kim Bu Gözlerindeki Yabancı” ve “Seni Sana Bırakmam” şarkılarını verdi.

İbo Şov’un En Sevilen Konuğu!

Yıldız Tilbe

Yıldız Tilbe, İbrahim Tatlıses’in sevilen programı İbo Şov’un en popüler konuklarından biriydi. Tilbe, bir dönem rakip kanalda yaptığı “Yıldızların Altında” programıyla eski patronu Tatlıses’e meydan okusa da dostlukları bozulmadı. “Yıldızların Altında” bittikten sonra Tilbe sık sık İbo Şov’a konuk olmaya devam etti.

Yıldız Tilbe’nin seyirciyi kalbinden vuran canlı performansları ve renkli kişiliği reytingi çok artırdığı için bu durum İbrahim Tatlıses’in de işine geldi. Ta ki 22 Şubat 2009’a kadar!

Hediyeler Yüzünden Başladı!

Yıldız Tilbe

Yıldız Tilbe, meşhur kavganın olduğu programa gelmek için elbise vb. bazı hediyeler istedi. Bu harcamaların içinde nedense programda Tilbe’ye takmak için beşibiryerde bile vardı! Hediyeleri alan ama durumu sindiremeyen Tatlıses, o gece Tilbe’ye sürekli bu hediyeleri hatırlattı. Tilbe bu durumu başta esprilerle geçiştirmeye çalışsa da onu rahatsız eden asıl durum “playback” meselesi. Bütün gece “playback” ile şarkı söylemek zorunda kalan Tilbe, Tatlıses’in itirazına rağmen canlı performansta ona eşlik etmeye başlayınca ipler koptu. Tatlıses, Tilbe’nin şarkılarını sürekli kesmeye başladı.

“Sahne ücretim kadar değil”

Yıldız Tilbe

İkili programın ikinci yarısında iyice gerginleşti. Hediyeler konusundaki iğnelemeler devam edince Yıldız Tilbe dayanamadı ve “İki saatlik sahne ücretim bu elbiselerin fiyatı kadar az değil” dedi! Hediyeler polemiğinden umduğunu bulamayan İbrahim Tatlıses bu kez de “depresiflikle” eleştirince Tilbe, “Kandıramazsın Beni” adlı kıpır kıpır parçaya başladı. Şarkıyı yine kesen Tatlıses, “1-2-3-4 tamam ne demek? Kocan 4 tane hanım getirse tamam mı diyorsun yani” dedi! Tilbe de “Sizin bir hareminiz var bildiğim kadarıyla” diye karşılık verince olaylar karıştı.

“Beni dövdüler dediğinde…”

İbrahim Tatlıses

Siniri bir türlü geçmeyen İbrahim Tatlıses reklam arasından ve Yıldız Tilbe’nin nihayet söylemesine izin verdiği “Aşkın Cezam Mı” şarkısının ardından o meşhur sözlere imza attı! Yıldız Tilbe’nin Prestij Müzik’le çalıştığı dönemde gördüğü şiddeti ve sonrasında onun patron olduğu İdobay Müzik’e geçiş sürecini anlatmak isteyen Tatlıses, bunu hala hatırlanan bir biçimde yaptı!

Sonu gelmeyen tartışmanın ardından “Benim sizde daha çok manevi hakkım var. Beni sadece Allah korudu bugüne kadar, sizi de Allah korusun” diyen Tilbe stüdyoyu terk etti. Programa katılması için bir sene peşinden dolaştığını iddia ettiği Tatlıses’e “meşhur” hediyeleri de iade etti. Tatlıses ise programa devam etmeyeceğini ve “Yıldız’ın onun için artık yaşayan bir ölü” olduğunu açıkladı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz