İyi Oyunculuğun Özge Özpirinçci’ye Bedeli Ağır Oldu! Ünlü Oyuncu Kadın Dizisi Yüzünden Beş Ay Tedavi Gördü

Aleyna

Haberler

10 Aralık 2020

İyi Oyunculuğun Özge Özpirinçci’ye Bedeli Ağır Oldu! Ünlü Oyuncu Kadın Dizisi Yüzünden Beş Ay Tedavi Gördü

Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci, “Kadın” dizisinde oynadığı başrol sayesinde kariyerinin zirvesine çıktı. Ancak bu dizi ona ciddi bir hastalık da getirdi!

Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci’yi 2008’den beri ekranlarda ve beyaz perdede izliyoruz. İlk olarak 2009’da yayınlanan “Melekler Korusun” dizisindeki İpek karakteriyle dikkati üzerine çeken Özpirinçci, o diziden beri oyunculuğunu çok geliştirdi. Alaylı bir oyuncu olarak işi setlerdeki ustalarından öğrenen ünlü oyuncu, 2015-2016 yıllarında yayınlanan “Aşk Yeniden” dizisiyle popüler olmaya başladı. 2017 ve 2020 arasında üç sezon yayınlanan “Kadın” dizisindeki Bahar karakteri ise onu ülkenin en iyi oyuncuları arasına soktu.

Özge Özpirinçci, “Kadın” dizisinde tek başına iki çocuk büyüten ve her şeye rağmen ayakta kalan Bahar’ın hayat mücadelesini izleyiciye iliklerine kadar hissettirdi. Hal böyle olunca, hem izleyicilerin hem de eleştirmenlerin beğenisini kazandı ve pek çok ödül aldı.

“Benim öykümü anlatıyorsun”

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, dizide oynadığı dönemde sokakta pek çok kadının kendisine ağlayarak gelip “Benim hikayemi anlatıyorsun” dediğini sık sık anlatıyordu. Ünlü oyuncu, “Çoğunluğun buna benzer hayatlar yaşadığını ve bu durumun ne kadar sıradan olduğunu görmek beni parçalıyordu. Bir yandan da algım açıldı, daha çok görmeye ve yardım etmeye başladım. O açıdan beni çok büyüten bir projeydi” diye dizinin kendisine kattıklarından bahsetti. Ama dizinin Özpirinçci’ye zarar veren yanları da olmuş!

Oyunculuk ve Gerçeklik Karışınca…

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci’nin canlandırdığı Bahar karakteri ilk sezonda aplastik anemi hastasıydı. Ender görülen ve ölümcül bu hastalık için ilik nakli gerekiyordu. Karakterin hastalığı sırasında yaşadığı fiziksel ve psikolojik acıları ve ilik nakli sürecini hakkıyla yansıtan Özpirinçci çok övgü aldı. Ancak bilmediğimiz bir şey varmış!

Özge Özpirinçci karakterini yansıtabilmek için neredeyse iki sezon topallayarak yürüdü ve sürekli acı çeker bir haldeydi. “Oyunculuk yaparken o karakter gibi hareket ediyorum, ağlıyorum, gülüyorum. Maalesef beynim gerçeklik ve oyunculuk arasındaki farkı bilmediği için o süreçte sıkıntı yaşadım. Çok ciddi bir hastalık geçirdim ve bu hastalık farklı organları farklı şekilde etkiledi” diyen oyuncu hayranlarını şok etti! Özpirinçci’nin hastalığı ise “geçirgen bağırsak sendromu” ve bu yüzden 5 ay boyunca çok katı diyetler uygulamak zorunda kaldı. “Melekler Korusun” dizisini çekerken nasıl ağlayacağını bilemeyen Özpirinçci’nin oynadığı karakteri hissetmede geldiği noktaya bakın!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz