Korksa da İtiraf Etti! Demet Akalın Masumlar Apartmanı’nı Hala Seviyor Ama Camdaki Kız’a Dair Eleştirileri Var

Aleyna

Haberler

16 Nisan 2021

Korksa da İtiraf Etti! Demet Akalın Masumlar Apartmanı’nı Hala Seviyor Ama Camdaki Kız’a Dair Eleştirileri Var

Ratingleri alt üst eden “Camdaki Kız” dizisi pek çok tartışmayı da beraberinde getirdi. Sürekli psikolojik hastalıkları izlemekten yorulan seyirci isyan etti. İsyancılardan biri de bu dizilere bayılan Demet Akalın’dı.

Masumlar Apartmanı Kırmızı Oda

Perşembe akşamlarının rating dengesini değiştiren “Camdaki Kız”, ekrandaki psikoloji temalı dizi furyasının başarılı bir örneği. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanlarından uyarlanan “İstanbullu Gelin” çok sevilmiş ve özellikle terapi sahneleri Türkiye’de bir ilk olarak kabul edilmişti. Bu dizinin başarısının ardından sıra “Doğduğun Ev Kaderindir”e geldi. Dizi çok büyük ses getirmese de, yapımcılar yenilik arayan seyirciye uygun formülü bulduğunu düşündü. Doğru düşünmüşler! Bu sezon yayına giren “Masumlar Apartmanı” ve “Kırmızı Oda” başlar başlamaz rating şampiyonu oldu.

Feyyaz Şerifoğlu Burcu Biricik

Malum, bir şey tuttu mu yapımcılar aynısından 500 tane daha çekmeden rahat edemiyor! Burcu Biricik, “Kırmızı Oda”da çok sevilince hemen yeni dizi için anlaşıldı. Partneri de “Kırmızı Oda”da büyük uyum yakaladığı Feyyaz Şerifoğlu oldu! Onca deneyimli oyuncu yerine izleyici ikilinin uyumunu çok sevdiği için Feyyaz Şerifoğlu’nun seçilmesi biraz enteresandı. Aslında, bu seçim kolaya kaçıldığını gösteriyordu! “Bu ara psikolojisi bozuk karakterler tutuyor, bu ikili de seviliyor. Rüzgarı arkamıza alıp yeni dizi çekelim!” diye düşünmüş olmalılar. Ama seyircilerden hafif bir isyan dalgası da yükselmeye başladı!

Herkesi Çok Yordular

Şu an ekranda çok izlenen bir komedi dizisi, mahalle dizisi ya da herhangi bir türde iç ferahlatan yapım neredeyse kalmadı. Komedi unsuru bulmak için “Yasak Elma”, “Hekimoğlu” ve “Menajerimi Ara”ya kaldık, düşünün! “Camdaki Kız”ın da gelişiyle, haftada dört gün ağır psikolojik problemli karakterleri ve neredeyse korku filmine varan öyküleri izliyoruz. Bu rating getirse de, izleyici yormaya başladı.

Buna isyan edenlerden biri de medya sektörünün ünlü ismi İzzet Çapa’ydı.

Asıl şaşırtan şey ünlü şarkıcı Demet Akalın’ın bu paylaşıma yaptığı yorum oldu!

Demet Akalın standartlarına göre çok az imla hatası olması da dikkat çekici tabii ki! Ama şaşırtıcı olan, Demet Akalın’ın bu romanlardan uyarlanan dizilere bayılmasıydı. Ünlü şarkıcı, özellikle “Masumlar Apartmanı”nın büyük bir hayranı.

Ekranda çeşitlilik ararken yeni bir tekdüzelik girdabının içinde kaybolmaya başladık. Bu dizilere abone olan Demet Akalın bile bezdiyse, yapımcılar durup bir düşünmeli!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz