Ya Onların Ya Bizim Kıyametimiz Kopacak! Nihayet Sır Aşikar Oluyor: Uyanış Büyük Selçuklu 27. Bölüm Fragmanı

Aleyna

TRT 1

1 Nisan 2021

Ya Onların Ya Bizim Kıyametimiz Kopacak! Nihayet Sır Aşikar Oluyor: Uyanış Büyük Selçuklu 27. Bölüm Fragmanı

TRT’nin fenomen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu her hafta ekranlarda fırtınalar estirmeye devam ediyor. Önceki bölümüyle heyecanı doruklarda bırakan dizinin yeni bölümünde neler olacak gelin beraber bakalım.

uyanış büyük selçuklu

Kılıcın parlattığı, kalemin aydınlattığı bir çağın öyküsü… Uyanış: Türkiye’nin en sevilen dizilerinden biri olan Büyük Selçuklu, birbirinden heyecanlı bölümleri izleyiciyle buluşturmaya tam gaz devam ediyor. Yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu, senaryosu ise Serdar Özönalan tarafından kaleme alının dizi Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun siyasi olaylarını ve Melikşah’ın hayatını ele alarak izleyicileri adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor.

uyanış büyük selçuklu

Kadrosunda Buğra Gürsoy, Ekin Koç, Hatice Şendil, Mehmet Özgür, Sevda Erginci, Leyla Lydia Tuğutlu gibi isimlerin olduğu Uyanış: Büyük Selçuklu’nun yeni bölümünden ilk ayrıntılar geldi.

Önceki Bölümde Neler Olmuştu?

Melikşah Tekiş’in ihanetinden emin olmuştu. Tahtı ele geçirmek için mücadele eden Tekiş, Melikşah’ın elinden kurtulabilecek mi? Sabbah ise Tapar ile gizli gizli buluşan kadının Başulu olduğunu öğrenmişti. Selçuklu Devleti’ni büyük bir karmaşaya sürükleyecek bu sırra sahip olan Sabbah ne yapacaktı? Peki Efruz Sabbah ile birlikte Kınık Obası’ndan kaçabilecek mi? Peki Livya Efruz’u ele verecek mi?

uyanış büyük selçuklu

Selçuklu’nun takvim çalışmalarından haberi olan Fatımi Veziri Bedrülcemali, Selçuklu’nun İslam Alemi’ndeki yükselişinden endişelenerek Hasan Sabbah’tan takvim istemişti. Sabbah’ın rasathanedeki gizli dostu Fida, Ömer Hayyam’ın kendine olan güvenini hiçe sayarak onu ağır yaralamış ve takvimi kaçırmıştı. Nizamülmük bu ihaneti nasıl açığa çıkaracak? Bu soruların cevabını hep birlikte göreceğiz.

Yeni Bölümde Bizi Neler Bekliyor?

Uyanış: Büyük Selçuklu’da tansiyon yine yükselecek gibi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz